| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 12:08 Заглавие: |
|
|
Темата е достойна за заключ и делит Прекалено несериозна стана  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 14:46 Заглавие: |
|
|
Виждали ли сте арабин в черни одежди ?
Най арабите са в черни одежди  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
Пуснато на: Нед Окт 28, 2007 19:29 Заглавие: |
|
|
МИНИСТЕРСТВО НА ЕНЕРГЕТИКАТА И ЕНЕРГИЙНИТЕ РЕСУРСИ
Наредба № 3
от 9 юни 2004 г.
за устройството на електрическите уредби и електропроводните линии
ЧАСТ ПЪРВА
ОБЩИ ИЗИСКВАНИЯ
Глава първа
ОБЩА ЧАСТ
(2) Шините на трифазна система за променлив ток се обозначават буквено и цветово, както следва:
1. шина L1 (A) - жълт цвят;
2. шина L2 (B) - зелен цвят;
3. шина L3 (C) - червен цвят.
_________________ _________________ http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 28, 2007 19:54 Заглавие: |
|
|
| krasiorocknroll написа: | (2) Шините на трифазна система за променлив ток се обозначават буквено и цветово, както следва:
1. шина L1 (A) - жълт цвят;
2. шина L2 (B) - зелен цвят;
3. шина L3 (C) - червен цвят. |
krasiorocknroll, този цитат няма никакво отношение към въпроса който си задал в самото начало на темата.
В случая става дума за обозначаване(маркиране), а не боядисване като самоцел!
Маркират се там където трябва и целта е съвсем друга и по никакъв начин не кореспондира с охлаждането им.
П.С. Две съобщения нагоре нали сам призова за | Цитат: | | Темата е достойна за заключ и делит Прекалено несериозна стана |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Окт 28, 2007 21:29 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | vlad_o, инженер ли си или проектант? |
Да ,съм.
инженер съм...т.е.техник _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 14:40 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | Брей, много поучителна тема! Утре ще си боядисам котлоните на печката с алкидна блажна боя. Температурата на боята ще е същата като тази на котлона и няма да има загуби на топлина. А инфрачервеното излъчване ще е 10 пъти по-голямо и ще загрява тенджерите по-добре. Как не съм се сетил досега!
Не слушай какво ти приказват разни телевизионни техници, защото темата не е за тях, а само за проектанти и инженери. Твоя проектант е напълно прав! Особено, ако шината ти не разчита на въздушно охлаждане и се намира на Луната или на Марс.  | Не,боядисай си фурната отвън със сребриста блажна боя,така няма да се охлажда грам,та можеш да развиваш няколко хиляди градуси в нея,да си топиш разни благородни метали  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 4:59 Заглавие: |
|
|
Боядисах котлоните, ама тенджерата не завря по-бързо, а боята се запали. Не можах да си го обясня. | Stoy40 написа: | | Топлинното излъчване ще се подобри с пласта боя,температурата на пласта боя ще бъде същата,както на алуминиевата основа,а инфраред лъчението ще бъде 10 пъти по голямо | Прочетох още веднъж внимателно и този път реших да боядисам алуминиевата тенджера. Нейната температура е 100 градуса и след като температурата на пласта боя е същата, няма как да се запали. | Stoy40 написа: | Не,боядисай си фурната отвън със сребриста блажна боя,така няма да се охлажда грам,та можеш да развиваш няколко хиляди градуси в нея,да си топиш разни благородни метали  | И това щях да направя, ама никой не го е казал. ELMANTEC каза за темп. разлика от 12 градуса, което няма да ми свърши работа за благородните метали.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 9:51 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | една алуминиева шина 100 на 10mm к |
Не съм обърнал внимание..
Ако е шина от таблото на блока,къщата,тя не отделя топлина,така е изчислена.
Но е хубаво да я изолираш.
Скоро имах подобен случай,просто хванах шината за 380 волта,беше тъмно и съм сега тук ,защото хората си бяха свършили работата .Шината беше омотана с изолираща лента. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|