| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 8:43 Заглавие: |
|
|
| За захранването на последната снимка имам впечатления. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 14:26 Заглавие: |
|
|
Здравейте!Днес дойде едно такова ТВ,само че е със SMR40000С.Беше с пробил ценер 150V,който съм сменял преди 4-5 месеца заедно с кондензатора 22мф и работеше нормално.И ето сега отново същия проблем.Сега пак смених конд.(но и преди смяната заработи нормално) и ценера и си работи нормално, но предполагам,че отново ще дигне напрежение.Замислям се дали да не му слагам направо друго захранване или може да подскажете нещо.
П.П. Този дросел L803 предлага ли се някъде. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 15:36 Заглавие: |
|
|
| ang djei написа: | | Замислям се дали да не му слагам направо друго захранване или може да подскажете нещо... | Като извадиш ценера колко волта е напрежението(+B) на Sby? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 17:41 Заглавие: |
|
|
Vladimir отговарям малко късно но ме нямаше в сервиза.На Sby напрежението е 140V,което ми се струва високо.При работещ ТВ е 126V.Клиента казва ,че е спрял по време на работа. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 19:54 Заглавие: |
|
|
| Захранването е добре Ценера какъв слагаш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 20:22 Заглавие: |
|
|
Дросела не се предлага никаде - навива се.
От там е всичко  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ang djei Опитен потребител

Регистриран на: 06 Мар 2006 Мнения: 100 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 21:05 Заглавие: |
|
|
Слагам ценер на 150V,колкото е по схема.
Дайте данните за дросела и върху какво го навивате. С резистор последователно не сам пробвал,защото няма да мога да хвана разлика.Тъй като в момента се държи добре. _________________ LZ3JP |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 21:45 Заглавие: |
|
|
| ang djei написа: | Слагам ценер на 150V,колкото е по схема.
Дайте данните за дросела и върху какво го навивате. С резистор последователно не сам пробвал,защото няма да мога да хвана разлика.Тъй като в момента се държи добре. |
Споменатия ценер не беше ли на 180 волта? За този телевизор е нормално в стандбай да вдига +В по-високо, отколкото е в работен режим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Окт 29, 2007 21:53 Заглавие: |
|
|
| Tokio написа: | | ...Споменатия ценер не беше ли на 180 волта? За този телевизор е нормално в стандбай да вдига +В по-високо, отколкото е в работен режим. |
За 150 е... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|