 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 10:19 Заглавие: |
|
|
Прикачвам снимката - няма да стане. Тия 50kB са прекалено малки за една нормална снимка, в какъвто и формат да е. Токът във вторичната е постоянен, но пулсиращ, т.е. има променлива съставна, която индyктира ЕДН. Не смея много да си правя ексерименти, понеже платката е чужда. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 12:06 Заглавие: |
|
|
| мульо написа: | | В момента нямам достъп до линка ти. Много често първичната страна на токовия траф представлява самия проводник /може и цяла шина/ по която тече първичния ток - т.е. една навивка, но това не пречи да се провери както описах. Повече ме смущава това, че ТТ е предназначен да мери променлив ток. Довечера ще погледна линка. |
С ТТ се мери променлив ток но когато е монтиран в правата част е вече нещо по особенно.В повечето случаи в правата се слага шунт примерно 200А/60миливолта.Когато ТТ се ползва за обратна връзка и е монтиран в правата се изисква подмагнитване,така са направени блоковете на PAN ELEKTRIK.И да уточня ТТ е навит на тороид и силовия кабел минва през отвора му а такъв който е с първична и вторична и е вързана последователно на правата част поне аз не съм виждал.
ПП това мое писание е за мощни тиристорни управления. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|