| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hellios8502 Активен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2004 Мнения: 74 Местожителство: Kn
|
Пуснато на: Вто Окт 30, 2007 22:13 Заглавие: |
|
|
Току що видях поста от предишната страница и наистина е ДТЦ114.
Утре ще ги подменя и ще напиша резултата, въпреки че не съм много обнадевден
П.С. Има и един опукан ценер на 5,6 В който май отговаря за захранването на процесора и като нищо от него може да е дошъл първоначалния проблем.
П.С. 2 Замерих съпротивлението на транзисторите (емитер-база), като на два от тях показа 22-23 килоома което според даташийта е нормалното, на третия няма никой. Това достоверна проверка ли е?
Ето и даташийта: [url] http://www.rohm.com/products/databook/tr/pdf/dtc114ee.pdf [/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 3:18 Заглавие: |
|
|
| hellios8502 написа: | | П.С. 2 Замерих съпротивлението на транзисторите (емитер-база), като на два от тях показа 22-23 килоома което според даташийта е нормалното, на третия няма никой. Това достоверна проверка ли е? | Достоверна е проверката на третия. Щом го няма съпр. R1+R2 със сигурност е свирнал и трябва да се смени. За първите два не е достоверна, защото не са проверени преходите ВЕ и ВС. Проверяват се достоверно само в динамичен режим, т.е. в работещо състояние, дали превключват коректно двете нива. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvb Опитен потребител


Регистриран на: 20 Окт 2006 Мнения: 141
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 9:35 Заглавие: |
|
|
ако го разколачваш пу за мен дисплея или целия лицева платка  _________________
. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hellios8502 Активен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2004 Мнения: 74 Местожителство: Kn
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 14:18 Заглавие: |
|
|
Току що налепих транзисторите и диода и процесора (през усилвателя се пускат цд-то и дека, реагират на команди от усилвателя) тръгна, обаче дисплея и крайното стъпало не палят. Има ли вариант част от процесора да е дефектирала и за това да не работи дисплея или ако гръмне гърми целия.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 14:22 Заглавие: |
|
|
| hellios8502 написа: | Има ли вариант част от процесора да е дефектирала и за това да не работи дисплея или ако гръмне гърми целия.  |
има _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 16:20 Заглавие: |
|
|
Дисплея е лампа виж дали имаш отопление _________________ [email protected] gsm:0878314329 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hellios8502 Активен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2004 Мнения: 74 Местожителство: Kn
|
Пуснато на: Сря Окт 31, 2007 18:05 Заглавие: |
|
|
| А някой има ли си представа кои пинове са за отоплението на лампата? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
Пуснато на: Чет Ное 01, 2007 15:42 Заглавие: |
|
|
Обикновенно са 1,2 и последните два пина _________________ [email protected] gsm:0878314329 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hellios8502 Активен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2004 Мнения: 74 Местожителство: Kn
|
Пуснато на: Чет Ное 01, 2007 18:13 Заглавие: |
|
|
Току що се захванах отново с усилвателя и открих че евакуационната тръбичка е счупена. Та има ли някаква надежда за тоя дисплей или му е изпята песента  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 01, 2007 18:15 Заглавие: |
|
|
| hellios8502 написа: | Току що се захванах отново с усилвателя и открих че евакуационната тръбичка е счупена. Та има ли някаква надежда за тоя дисплей или му е изпята песента  | Не песента ами целия концерт му е изпят,айде нарамвай големата отвертка:)Аз се интересувам от кутията с радиатора.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|