 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dreadx Опитен потребител

Регистриран на: 27 Мар 2005 Мнения: 413 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 12:30 Заглавие: |
|
|
| Да, това съм написал и аз - но подробно в проекта по-горе е разгледана цялата преработка. Просто изходната част на АТХ захранването е идеална за компютърно захранване - те преработват първата половина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 15:57 Заглавие: Mне чак пък ново ? |
|
|
| Филипов написа: | | Ще трябва да се пренавива трансформатора (ако въобще може) и нова първична, а това си е направо ново захранване. |
Ти си голям песимист обаче
Всичко става за 2ч ако си печен и частите са ти под ръка .
Ако те мързи да го развиваш оригиналния траф, направо си поръчай от комет тоя ферит "R40/24/16 L K2004"
http://home.comet.bg/datasheets/Ferrites/R40.pdf
заедно с мос транзисторите а тия неща може и да ги има в някой близък магазин за части .
Взимаш 0.6мм медна лакирана жица, правиш една по дебела от 4 такива жички усукани и навиваш като стигнеш до 5 правиш извод, навиваш още 5 навивики и готово , правиш ги равномерно на половината ферит , на другата половина повтаряш процедурата само че вместо 5 навивки ги правиш 10 вторичната може и с 3 усукани защото няма смисъл да са 4 и без друго тока е по малък там. Малко на изус са сметките ама гаранция че ще стане и със сигурност поне 200W ще мине през това. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|