| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 18:36 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | По моите науки като че ли не е ТХОто. Колкото до ускоряващото някой по укумуш колеги правят една далавера като вземат от колектора на транзистора на ТХОто импулса и през диод го изправят и го подават на скрина. При Сони е така изпълнено казват някой.Но след като и напрежението за видеоусилвателя е по ниско то тогава не закачай потенциометрите на ТХОто .Значи общо си падат всички напрежения. Аз на твое място бих се писал на по така майстор и бих премерил с осцилоскопа какъв е импулса на базата на крайния транзистор когато е тъмна картината и какъв е когато заработи нормално .Ако са еднакви значи всичко се върти около и след ТХОто но ако има разлика значи има нещо напред около генератора. |
Абе такова си м...та ,импулсите ги гледах на скопето и са еднакви като сиамски близнаци и като форма и като амплитуда ,времена всичко.Сега го
извадих на терасата на студ и след малко пак ще го пробвам да направи номер.Кинескопа е от ония убавите ,фунайските ,вади щогоде свестна картина .Отвреме на време се чува пукане в шийката на киното ,но не се проявява тогава дефекта .затова смених и цокъла |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 18:39 Заглавие: |
|
|
| panasoanik написа: | Отвреме на време се чува пукане в шийката на киното ,но не се проявява тогава дефекта |
Тва хич не е на хубаво.Да нямаш утечка на самия скрийнов електрод и от това да играе така напрежението. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 18:51 Заглавие: |
|
|
| Накрая можеш да пробваш да смениш и цокъла на кинескопа,точно това влажно време може да окаже влияние. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 18:52 Заглавие: |
|
|
| capitani написа: | | Накрая можеш да пробваш да смениш и цокъла на кинескопа,точно това влажно време може да окаже влияние. |
четеме между редовете може би едва ли не
| Цитат: | | Тва хич не е на хубаво.Да нямаш утечка на самия скрийнов електрод и от това да играе така напрежението. |
Надали ,откачах за проба скрийна във въздуха и стойността остава същата между 50-100 волта плаващи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:06 Заглавие: |
|
|
Ами пробвай с диод от колектора само Божилов да каже слага ли се нещо след диода за филтрация  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:16 Заглавие: |
|
|
Божилов,както винаги се оказа напълно прав кинескопа прави белите.
Както писах изнесох го на балкона да поистине,като го сложих на масата след около 30минути при опит за запускане започна едо яко пукане от кинескопа и няма тръгване там му е болката на скапания фунай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:20 Заглавие: |
|
|
Работата е ясна значи.
Само да уточня все пак методиката за получаване на скрийн от колектора-може на някой след време да му се наложи и с търсачката да попадне в тая тема-
4,7нФ слагам на 2кВ за филтър след диода
иначе може и някакъв друг високоволтов на 1600В или на 2кВ кондензатор-1нФ-2,2нФ-10нФ
Колкото да има някакъв там.
И след кондера мегаомен потенциометър та да си врътка човек скрийна.
Може да го отскубнеш от някоя платка на кинескопа-там има едни едри такива удобни за случая.
Скоро преправях така един Вестел-отскубната жицата от ТХОто за скрийна-аз я намуших във плочката ама кел файда-вътре е била запоена и сега къде дойде напрежение,къде не дойде.
Накрая се ядосах и с диод и потенциометър.
Особено при положение че няма проблеми със фокусировката -това ми се вижда по-добрия вариант отколкото да се сменя плочката.
Абе с 2 думи-разгръща човек схемата на SONY AE-1C шаси примерно-там така е направено едно към едно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Нед Ное 04, 2007 19:26; мнението е било променяно общо 3 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:22 Заглавие: |
|
|
Направи и последния опит .Извади първо клипса и го сложи настрани от телевизора .Пусни телевизора и мери какво ти е ускоряващото .Ако пак е 100в извади и платката от кинескопа и пак мери . При извадена платка би следвало да имаш ускоряващо напрежение .Ако пак нямаш не е да пада от кинескопа
При многото вадене на платката на кинескопа да не си прекъснал кабела на масата от кинескопа към платката. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:27 Заглавие: |
|
|
| panasoanik написа: | | Цитат: | | Тва хич не е на хубаво.Да нямаш утечка на самия скрийнов електрод и от това да играе така напрежението. |
Надали ,откачах за проба скрийна във въздуха и стойността остава същата между 50-100 волта плаващи |
А това как да го разбираме?
Или експеримента е правен в момент когато не си показва магариите?
Последната промяна е направена от RC на Нед Ное 04, 2007 19:29; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|