| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:28 Заглавие: |
|
|
 _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Работата е ясна значи.
Само да уточня все пак методиката за получаване на скрийн от колектора-може на някой след време да му се наложи и с търсачката да попадне в тая тема-
4,7нФ слагам на 2кВ за филтър след диода
иначе може и някакъв друг високоволтов на 1600В или на 2кВ кондензатор-1нФ-2,2нФ-10нФ
Колкото да има някакъв там.
И след кондера мегаомен потенциометър та да си врътка човек скрийна.
Може да го отскубнеш от някоя платка на кинескопа-там има едни едри такива удобни за случая.
Скоро преправях така един Вестел-отскубната жицата от ТХОто за скрийна-аз я намуших във плочката ама кел файда-вътре е била запоена и сега къде дойде напрежение,къде не дойде.
Накрая се ядосах и с диод и потенциометър.
Особено при положение че няма проблеми със фокусировката -това ми се вижда по-добрия вариант отколкото да се сменя плочката.
Абе с 2 думи-разгръща човек схемата на SONY AE-1C шаси примерно-там така е направено едно към едно. |
какъв тип диод препоръчваш ,а кондензатора към маса? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:44 Заглавие: |
|
|
| И мегаомния потенциометър го свържи като делител, по-добре е отколкото последователно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Ное 04, 2007 19:46 Заглавие: |
|
|
Кондензатор става всякакъв високоволтов дето да издържи напрежението.
И към диода изискването е да остисква напрежението-все пак там са бая волтове импулс.
RGP02-17
RGP02-20
ги ползват в Сонито за тия цели.
Иначе масовия диод дето го има почти във всяка редова развивка BY228 трябва да ти свърши работа идеално,както и всеки друг дето държи поне поне 1300В
Ако ще го оставяш за постоянно така с диоди все пак бих те посъветвал да сложиш 2 BY228 един след друг,за хептен сигурно щото не се знае кой е производителя на тези диоди особено ако са от магазина и тоя производител на колко волта е решил да пробиват.
Иначе калкото за пробата и един само става. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 7:02 Заглавие: |
|
|
| Докладвам по темата ,след смяна на ТХО всичко си доиде на мястото.Благодаря на ваички отзовали се ,закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 9:00 Заглавие: |
|
|
Аз пък си взех ускоряващо за Голдстар-а по описания начин и всичко пак си дойде на местото, но с много по малко средства  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
panasoanik Опитен потребител

Регистриран на: 20 Май 2005 Мнения: 110 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 11:19 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | Аз пък си взех ускоряващо за Голдстар-а по описания начин и всичко пак си дойде на местото, но с много по малко средства  |
При цена 12.20лева за ТХО едва ли средствата са толкоз много,при по-скъпо ТХО нямаше да се замисля да го преметна по описаният начин .  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 11:36 Заглавие: |
|
|
| Каквато му е цената, такава му е и работата на това ТХО, дано да греша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 14:16 Заглавие: |
|
|
| Тази преработка има един недостатък -хвърля смущения които преминават понякога във видеоканала ,случвало ми се е ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 17:45 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Тази преработка има един недостатък -хвърля смущения които преминават понякога във видеоканала ,случвало ми се е ! |
Не би трябвало-все пак някои телевизори фабрично са си така. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|