| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:11 Заглавие: |
|
|
Този резистор може да прекъсне по три причини:
или товар във 160-те волта
или пробил изправител
или лоша връзка във веригата за зареждане на кондензатора на
160-те волта
изключвам да прекъсне от само себе си  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:35 Заглавие: |
|
|
| emoome написа: | Този резистор може да прекъсне по три причини:
или товар във 160-те волта
или пробил изправител
или лоша връзка във веригата за зареждане на кондензатора на
160-те волта
изключвам да прекъсне от само себе си  |
След подмяната му на видеоусилвателите напрежението в момента на включване е около 148 волта.Товар във веригата не намирам,но положението си остава същото. _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 23:00 Заглавие: |
|
|
Здравейте колеги,доста си поиграх с този PHILIPS но все още няма резултат.Последно подадох външно отопление на кинескопа и в момента на запускане си светва син екран.Какво ще ме посъветвате... _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 23:08 Заглавие: |
|
|
Ако старото ТХО е пукало вероятноста 8362 да е заминала не е малка . Нямаш ли от серията за проба ? _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:02 Заглавие: |
|
|
| bamze написа: | | Ако старото ТХО е пукало вероятноста 8362 да е заминала не е малка . Нямаш ли от серията за проба ? |
Сменена е с нова абсолютно същата,но положението е все същото... _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:10 Заглавие: |
|
|
Казваш ,че в момента на пускане светва син екран .След това угасва ли екрана и спира високото ??? Ако е така би следвало да е ТХОто ако няма някакъв товар във веригите му .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:17 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Казваш ,че в момента на пускане светва син екран .След това угасва ли екрана и спира високото ??? Ако е така би следвало да е ТХОто ако няма някакъв товар във веригите му .  |
Може и това да е но новото ТХО е със абсолютно същите означения,а нямам друго с какво да го заменя.А екрана действително угасва и спира високото. _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:41 Заглавие: |
|
|
| elmondo-ivan написа: | | Може и това да е но новото ТХО е със абсолютно същите означения,а нямам друго с какво да го заменя.А екрана действително угасва и спира високото. |
E ми той Фонев затва те пита и ти каза че
| Цитат: | | Всичко е ОК с ТХО-то... |
Да ама не...май не е ОК.Имаше подобна тема за тия ТХОта че имаше ментета,които се държееха по същия начин-разрови се тука из този форум беше писано.
Според мене си дири друго ТХО за проба. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 11:31 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | ...Според мене си дири друго ТХО за проба. |
Само като идея: постави за проба Електронско ТХО - само товарната намотка - за тоя метод много е писано тук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elmondo-ivan Опитен потребител


Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 634
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 15:42 Заглавие: |
|
|
| ivan1959 написа: | | Bojilov написа: | | ...Според мене си дири друго ТХО за проба. |
Само като идея: постави за проба Електронско ТХО - само товарната намотка - за тоя метод много е писано тук. |
Смених ТХО-то с друго,но ефекта си е все същият. _________________ Ай сиктир,бе драги зрители!Повредата не е във вашият телевизор... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|