| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 14:57 Заглавие: |
|
|
| Оригинално беше МС44608Р40 но на магазина имаше само Р75 и такова сложих |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:05 Заглавие: |
|
|
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:09 Заглавие: |
|
|
Слагай си MC44608P40 _________________ [email protected] gsm:0878314329 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:10 Заглавие: |
|
|
Не си гледал добре ценера.Там е кучето.И мисля че беше 6.5в.Ама виж по схема точно колко и си сложи какъвто трябва.Схемата да не е 11АК30 версия 2 _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:24 Заглавие: |
|
|
| Къде пише коя версия е?С ценер като на схемата като сложа на 6и8 волта по -зле става.Значи разликата в чиповете е в работната честота,това дали е от значение за този проблем ,защото на схемата пише само МС44608 без допълнението |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 15:39 Заглавие: |
|
|
Пише на самото шаси,има едно като табличка.С 40 мхц ще работи ,това че цъка означава че чипа иска да заработи но не се управлява правилно.Както пише колегата Божилов търси във веригата на оптрона-ценер,тиристор.TL ,има и един smd транзистор -там е проблема.С 75 кхц може би пак ще заработи но не съм опитвал.Това че не пише нищо отзад значи че е на 40кхц. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 16:09 Заглавие: |
|
|
| А,намерих го!Шасито е версия 11АКК30-1! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 16:22 Заглавие: |
|
|
В атача сам ти пратил схема на mc44608P75.Твърде вероятно е когато се спре на stby P75 да не се запушва до краи и от там да идва това цъкане.И с него трябва да работи но трябва да се променят някои RC групи,което според мен не си заслужава при полужение ,че има P40 в магазина _________________ [email protected] gsm:0878314329 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 16:33 Заглавие: |
|
|
В схемата за 11АК30 Q 801 e MTP6N60E и SSP7N60A.
Снощи ремонтирах едно такова шасие и исто имаше цъкане ама с К2545 и BUZ 90 .Днес като сложих МTP 6N60 захранването спи.Може и към теб да бъде добре като сложиш оригиналния транзистор  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 16:50 Заглавие: |
|
|
| По моята схема е 2SK2750 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|