 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 21:34 Заглавие: |
|
|
След процедурата "спойки наред" в първичната чест ДВД то "светна" ,
остана да го пробвам дали всичко е наред и ще пиша за резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 22:45 Заглавие: |
|
|
| Не е добре , работи само от време на време , спойките ги презапоявах няколко пъти , диодите на мерене са здрави , но напрежението на 1 крак се мени , когато е някъде под 13-14 волта захранването не тръгва , възможно ли е да подам външно захранване на 1 крак за порба и колко волта трябва да е то (мисля че 18 според даташиита , но да си попитам) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 23:43 Заглавие: |
|
|
| andrey1988 написа: | | Не е добре , работи само от време на време , спойките ги презапоявах няколко пъти , диодите на мерене са здрави , но напрежението на 1 крак се мени , когато е някъде под 13-14 волта захранването не тръгва , възможно ли е да подам външно захранване на 1 крак за порба и колко волта трябва да е то (мисля че 18 според даташиита , но да си попитам) |
Предполагам, че 18 волта е максималното напрежение за този чип и въобще не те съветвам да го захранваш с външно напрежение. Провери ли високоомния резистор за първоначално стартиране на ШИМ-контролера? Това захранване е елементарно, не би трябвало да ти създава проблеми (ако си колега, разбира се). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Ное 10, 2007 1:44 Заглавие: |
|
|
Така де , не съм колега , само се правя на такъв , тва е че няма високоомен резистор , а има 2 последователно свързани диода (предполагам ценерови защото са включени обратно), замислих се дали не мога да ги заменя с резистор , гледам че в самата интегрална схема има ценеров диод който ще стабилизира напрежението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Ное 10, 2007 14:30 Заглавие: |
|
|
Искам да се извиня че покрай себе си се опитах да заблудя и вас с обясненията си по ремонта на това ДВД , когато намерих схема подобна на това захранване се оказа че ИС не се захранва през диодите ( не са ценерови ) а през резистори - както винаги се оказахте прави , сега след презапояване на спойки и във вторичната част (незнам дали само от това ) ДВД- от заработи . Благодаря на всички които помагаха и още веднъж се извинявам че ви заблудих. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|