| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 14:34 Заглавие: Замяна на STK730-080 със STK730-060 |
|
|
| Някой да ли е правил такова заместване на STK730-080 със STK730-060. Става въпрос за ТВ NEC FS-2181SK chassis;PWT-101A. Телевизора ми го донесоха преди две седмици оправих го и в клиента е вървял около седмица и захранването му пак е изгоряло. Виждам че разликата е само по мощност и затова питам да ли ще издържи. Искам да ги замене заради цената, не ми се набутва повече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 17:48 Заглавие: |
|
|
Според информацията от Tomazo замяната ще бъде некоректна.Не рискувайте ,голяма е разликата по ток и мощност. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 18:26 Заглавие: |
|
|
| Така е прависте колеги и аз го виждам. А може ли да се отвори чипа, да се махне мощният транзистор и да се постави друг от външната страна. Тъй като така или иначе е изгорял по не да го експериментирам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 19:28 Заглавие: |
|
|
Ако е само заради тази идея
| BINEV написа: | | Тъй като така или иначе е изгорял по не да го експериментирам. | има как да си поиграеш тъй като и трите крака на транзистора излизат навън.
Но успеха на подобно начинание до голяма степен зависи от това как е "изгорял" стария (и дали само той) и по какъв начин е направено вътрешното опроводяване в самия хибриден модул.
Но цялото начинание ще е в сферата на експеримента и не бива да разчиташ на подобни пре(до)работки.
Има и още нещо.
Мощния елемент е обозначен като "Power switching circuit" което може да означава и не само транзистор! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 21:45 Заглавие: |
|
|
Така е колеги всичко ще остане в областа на експеримента. Ще пробвам с вънкашен транзистор и сигорно в крайна сметка ще отида и ще взема един нов  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Ное 19, 2007 22:30 Заглавие: |
|
|
Вероятно транза е оплющял и кьм гейта-така че схемата преди него вероятно е на салата.Така ,че едва ли си струва труда.По може да се помисли ако се купи здраво китайче и тогава ,още девствено да му се елеминира неговия транз и да се сложи вьншен.Мисля по ще работи Това при условие,че догадката на RC за "Power switching circuit" не се окаже вярна _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BINEV Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юни 2007 Мнения: 215
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 10:14 Заглавие: |
|
|
Днес отворих чипа "Power switching circuit" се оказва транзистора STB6NC60 който е пробил между D и G. Измерих всички елементи освен един SMD с форма на правоъгълник от едната срана е с три крака а отдругата с един, от горната страна има буквите "BA" и ''RX''. Обяснявам го така не знам точно какво е но довечера ще направя снимка и ще я кача да се види, но си мисля че са два трансистора в един корпус. Може ли да ми кажете заместител на този транзистор STB6NC60. И аз си мислех да го направя това с новото китайче и да му сложа по-мощен транзистор но имам мерак да експериментирам със старото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 10:22 Заглавие: |
|
|
STB6NC60
Обаче това
| BINEV написа: | | който е пробил между D и G | хич не е на добре  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|