| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 0:24 Заглавие: TV Crown CB2139F - 056 не се запуска. |
|
|
Вторичните напрежения по схема са в норми. Откъм ТХО се чува леко бръмчене на къси импулси. Драйверното трафче се захранва през резистор 240 ома с 24 волта, но до бобината достигат едва 3,5 волта. Резистора е здрав и е сноминалното си съпротивление. Кондензаторите в захранването проверени чрез замяна с нови. Моля за мнения и идеи накъде да продължа. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 8:15 Заглавие: |
|
|
Колеги моля ако някой е свалял дъмп от работещ телевизор да го сподели. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 8:39 Заглавие: |
|
|
Проверете си пощата,но си проверете захранването на ВО. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:27 Заглавие: |
|
|
Скоро имах подобен случай,но нещо не си спомням.Май беше пак някакъв кондензатор. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:29 Заглавие: |
|
|
Виж двата конденза на 115волта _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
Кондензаторите за 115 волта съм проверил със замяна. Ще опитам да разкача ВО и ще проверя кондензаторите около него, и ако оттам не излезе зайчето тогава ще налея дъмп, за който благодаря на dima за кой ли път. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 20:43 Заглавие: |
|
|
| Кондезаторите на захранването на ВО |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
| Добри написа: | | Драйверното трафче се захранва през резистор 240 ома с 24 волта, но до бобината достигат едва 3,5 волта. | Tова значи, че драйвера не работи. До бобината трябва да стигат поне 20 волта. Импулсите как са? Напиши състава или шасито. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 21:13 Заглавие: |
|
|
Шасито е PX20025----5C.Процесора TDA9381PS/N2/3I. Не съм слагал осцилоскопа, но предполагам че телевизора влиза в защитен режим и затова импулсите към крайния се променят от процесора. Утре ще докладвам за резултата. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Ное 22, 2007 10:11 Заглавие: |
|
|
fonev уцели в десетката. Дефектен кондензатор на минусовото захранване на ВО.Благодаря на всички отзовали се. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|