| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Boyan Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 114 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 11:09 Заглавие: TV BEKO проблем |
|
|
| Здравейте колеги.Имам следният проблем - TV Beko KK 14m03 TXS.Хваща си програмите но по екрана се върти една черна черта ,когато се извади менюто на екрана то също започва да се върти отгоре надолу постоянно.Трябва ми dump на паметта 24c04 (SMD e) или как се влиза в сервиз защото няма и стандарт DK.Процесора е SDA5535 A049 шасито е G99.190-07 или може би DE4110.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 11:21 Заглавие: |
|
|
Това е шаси 12.4.Телевизора тръгва и с празна памет,но все пак дайте адрес на който да Ви изпратят записа,а входа в сервиз:
Закъсяват се 10 и 17 крак на интегралната схема на ДУ.
Втори начин:
С ДУ RC5/поддържа протокола на филипс/,натиска се "Контраст минус" _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 11:41 Заглавие: Re: TV BEKO проблем |
|
|
| Boyan написа: | | по екрана се върти една черна черта ,когато се извади менюто на екрана то също започва да се върти отгоре надолу |
Преди 1 час свалих от масата същия и със същия дефект. При мен се оказа спукана пътека около вертикалното и ТХО-то. там има доста смд елементи провери ги .
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boyan Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 114 Местожителство: Добрич
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 12:55 Заглавие: |
|
|
Изпратих Ви няколко. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boyan Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 114 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 13:50 Заглавие: |
|
|
| Звукът е ОК но цялото OSD продължава да се движи отгоре надолу постоянно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 14:07 Заглавие: |
|
|
Схема трябва ли Ви? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 14:22 Заглавие: |
|
|
| Има две SMD транзисторчета до процесора. През едното процесора получава импулси от хоризонталната развивка, през другото от вертикалната. Без да ги мериш, направо ги смени и двете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boyan Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 114 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 17:55 Заглавие: |
|
|
| Шасито е 12.6.Все още се боря с това OSD.Моля ако някой има схемата да ми я прати че имам съмнение за скъсани писти около процесора - този който го е сменял си е оставил ръцете.Благодарско |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 18:18 Заглавие: |
|
|
Вече пристига. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|