| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 14:11 Заглавие: Код за OPEL SC-303 (Grundig) |
|
|
GM0303N2378671
90 381 125
Смятам го с моя калкулатор за GRUNDIG - излиза код 2448, но кода е друг. Някой може ли да помогне с верния код?
Благодаря предварително на всички отзовали се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 16:25 Заглавие: |
|
|
| имам калкулатор по клетките от дъмпа, ако го искаш ше го пратя,но не съм го пробвал |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 17:41 Заглавие: |
|
|
| Elmech написа: | | имам калкулатор по клетките от дъмпа, ако го искаш ше го пратя,но не съм го пробвал |
Касетофона е с процесор на Motorola
OPEL 5.20
by Grundig
1C83W
QQRQ9223
и няма външна памет. Мога ли да му прочета паметта с Motorola Cracker? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 13, 2005 19:24 Заглавие: |
|
|
Можеш спокойно. Проца е: 68НС11Е9.
2 и 3 пин на маса;
17пин - ресет;
20пин - ТD;
21пин - RD.
Кода е на адреси 00Н и 03Н, 00Н-12, 03Н-34 - кода е 1234. _________________ Отдел за борба с "бъговете" по електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Яну 14, 2005 0:33 Заглавие: |
|
|
| kostadin iantchev написа: | Можеш спокойно. Проца е: 68НС11Е9.
2 и 3 пин на маса;
17пин - ресет;
20пин - ТD;
21пин - RD.
Кода е на адреси 00Н и 03Н, 00Н-12, 03Н-34 - кода е 1234. |
Благодаря за информацията. Опитах се да прочета паметта, но не успявам. Предполагам, че 50 опита са достатъчно, за да разбера, че не става.
Не мога да се конектна към процесора. Кракера явно работи, защото периодически включва и изключва касетофона, но не може да прочете паметта. Направих всичко както ти каза, но явно има още нещо, което не зная. Включвам кракера към процесора през съпротивления от 200 ома, дали да не ги намаля на 100 или по-малко ома? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
Пуснато на: Пет Яну 14, 2005 11:35 Заглавие: SC303 |
|
|
68НС11Е9 има "стражево куче" и секюрити бит и се четат само F-ове.
Трябва да се буутнеш с М-кракера и да запишеш дъмп от SC303 C(D)
версия 5.20 с известен код или да си калкулираш такъв с калкулатора,
който ще намериш в пощата си.
Успех _________________ НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jonybravo Активен потребител

Регистриран на: 27 Май 2003 Мнения: 76
|
Пуснато на: Пет Яну 14, 2005 18:58 Заглавие: |
|
|
Пращам ти дъмп в случай че успееш да буутнеш процесора.
УСПЕХ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 15:58 Заглавие: Не успях да буутна процесора......... |
|
|
| Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат. Направих всичко, което ми казахте, но не можах да се включа с Моторола кракера към процесора. Върнах касетофона на клиента. Закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gena Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 553 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2005 14:14 Заглавие: |
|
|
Изпратих ти малко info на e-mail, но за съжаление - късно.
Дано то ти помогне малко поне в бъдеще! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|