| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Ное 30, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
| gakal написа: | | Сигнала към IR диода не е цифров, а последователност от импулси .Най общо можеш да го смяташ като последователност от 0 и 1 с различна дължина на импулсите и различно време между тях... |
Нещата са доста по-различни от това което си написал.
Вариантите са доста и начините на кодиране - също.
Че идеята DAC<->ADC е безумна (и нереализуема/просто и лесно/), в това спор - няма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пет Ное 30, 2007 21:27 Заглавие: |
|
|
| gakal написа: | | Сигнала към IR диода не е цифров, а последователност от импулси . |
Те импулсите май са модулирани. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Ное 30, 2007 21:37 Заглавие: |
|
|
| eler написа: | | Те импулсите май са модулирани. |
Не винаги. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
HanDy Нов потребител

Регистриран на: 28 Ное 2007 Мнения: 18
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Дек 01, 2007 18:32 Заглавие: |
|
|
| В кометелектроник се продават аналогични модули, но не съм убеден че ще бъдат по евтини.Все пак това са готови, кварцовостабилизирани приемник и предавател. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|