| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
taralion Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2007 Мнения: 503 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 22:35 Заглавие: TV Schneider - няма вертикална развивка |
|
|
| Телевизора е Schneider TV-8-55215/E. Куплунга за отклонителните системи беше буквално половината изгорял с част от платката под него. За радост намерих в нета схема на ТВ-то. Схемата за вертикално отклонение TDA 8170 се беше пукнала механично. Смених я, но ТВ няма развивка само хоризонтална черта. За учудване, като мерих напреженията по нея и след като се допре краче 7 (неинвертиращия вход) на ИС развивката идва с образ и говор. На него е свъран кондензатор 100 nF към маса. При махане на мултицета говора остава, но образа постепенно се свиво до черта. Сменявах околните кондензатори, но без успех. Къде може да е проблема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 22:49 Заглавие: |
|
|
| ... в кондензатора 100нФ. Смени го пак с друг |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 22:51 Заглавие: |
|
|
| Слага се резистор и ценер към 7 извод писано е доста във форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 23:10 Заглавие: |
|
|
Слушай evgevg-писано е многократно във форума.Огромната част от чиповете които се продават в момента 8170 са ментета и искат резистор и ценер за опорно.
Шаси TV8 на Шнайдер.Схема ако ти е нужна има във файлообменника.
Възстанови си хубаво пистите и зачисти всочкото овъглено по платката.Ама говоря да зачитиш идеално до здрав гетинакс,щото там има и хубаво напрежение от редовата и ми се е случвало швабата след недобре зачистил нагара и там платката пак се подпалила.
В това шаси може би от 10 телевизора-9 идват с точно този дефект-подпалена букса на откл.с-ма със всички описани от тебе поразии.
Радвай се че процесора е останал читав,щото понякога след цялата тая случка и той си е заминал. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
taralion Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2007 Мнения: 503 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 23:12 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора е 100 nF и на схемата под него е означен с "FOKO". Някакъв по специален ли е? От скоро съм във форума, къде да намеря схемата с ценера и резистора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 23:41 Заглавие: |
|
|
| Сложи резистор примерно 10К(0.25w) от захранването на ИС към 7кр. и го подпри с ценер 2.4v от маса към 7изв. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 23:41 Заглавие: |
|
|
Не го барай тоя 100нФ засега.Първо си осигури опорно напрежение за чипа пък тогава ще ги мислим кондензаторите.
Пусни в Търсачката TDA8170 и ще видиш колко много теми ще наизлязат.
Като тази
тази
тази
и още куп други.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
taralion Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2007 Мнения: 503 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 0:08 Заглавие: |
|
|
| Утре (днес) ще пробвам "подобренията" на схемата. Мислех, че само авто частите били ментета, а то се оказа, че май всичко е менте. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 1:22 Заглавие: |
|
|
Ментета навсякъде има.А и в крайна сметка чипа не е точно менте-със тази малка доработка всичко става ОК и си работи безпроблемно.
Какви по-тежки случаи има на ментащина.
Това си е направо цвете.Де всички ментаци да бяха такива. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|