| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
danail54 Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2006 Мнения: 310 Местожителство: Godech
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 10:50 Заглавие: Въпрос за кинескопи |
|
|
какво да разбирам от следните надписи на кинескопи Philips
A66EAK51X01
A66EAK22X11
A66EAK071X11
ще съм благодарен за някаква информация _________________ Skype:danail54 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 11:49 Заглавие: Re: Въпрос за кинескопи |
|
|
| danail54 написа: | какво да разбирам от следните надписи на кинескопи Philips
A66EAK51X01
A66EAK22X11
A66EAK071X11
ще съм благодарен за някаква информация |
Какво искаш да разбираш?кинескопи 66 санта.Питай конкретен въпрос и ще получиш конкретни отговори  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 13:58 Заглавие: |
|
|
дали някои от последните цифри са за отклонителната система
на два от тези меря различно съпротивление на намотките за ВО6092 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 14:17 Заглавие: |
|
|
Ааа това си филипсови кинескопи,много близки,да не кажа сходни.Близки като скосение на джама отпреде,еднакви като формат и т.н.
Номера който даваш се отнася за самия кинескоп,тоест колбата или лампата да го наречем.
Кой каква отклонителна бобина ще си сложи впоследствие на гърловината вече зависи само от самия производител.
По тези номера не можеш да съдиш за типа на отклонителната система която е монтирана на гърловината.ОС и кинескопа са си два съвсем отделни компонента,които си се обозначават като наименование отделно.
Параметрите на ОС може да са различини по много причини.Примерно ОС на филипс със зелената и черната отклонителна система имат различни параметри.Отделно и от двата вида си има 50 и 100Хц модели,които се различават.А още по-отделно си имат и номера обикновено тия ОС.Които обаче не езадължително да са означени на тях,при филипс.
Така че най-добре кажи какъв е проблема със конкретния телевизор.И имай впредвид че въпросните ОС напрактика изкючително ряздко дефектират,така че ако се съмняваш ча проблема е в тях-едва ли. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danail54 Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2006 Мнения: 310 Местожителство: Godech
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 17:49 Заглавие: |
|
|
Благодаря за информацията.ПРоблем няма.От 2-3години ми стои в коридора еднна кутия от тв Goodmans с шаси CP-775 на Daewoo беше
със счупен кинескоп A66EAK071X11 който изхвърлих тогава.Сега разчиствах и го пробвах с два други кинескопа
A66EAK51X01 и
A66EAK22N11
с които не разпъва докрай и затова се поинтересувах за означенията
За съжаление кинескопа съм го изхвърлил с отклонителната система
която беше от същия тип- зелена "елиптична"(така изглежда външно)
и сега можеше да ми свърши работа.Здраве да е. _________________ Skype:danail54 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 17:58 Заглавие: |
|
|
Или в сервизен режим разпъвай.Или ако и така не може на изхода на чипа на вертикала като проследиш от откл.система от долния и край към маса имаш малък нискоомен резистор-части от ома,който е за обратната връзка.Може да пробваш да му намалиш стойността.
Най-добре като го оставиш и опитно го запаралелиш със още някакъв.
Нали говорим за това че не може да разпъне до край по вертикала??
Да не излезе че не иска по хоризонтал пък аз да обяснявам съвсем други работи. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danail54 Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2006 Мнения: 310 Местожителство: Godech
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 0:22 Заглавие: |
|
|
С тезе два кинескопа е много далече от пълен растер даже е наполовина и по хоризонтала и по вертикала с оргиналните
настройки,а в сервиз (с пулт R-30SVC) го разпъвам до80%
С кинескоп 670CZB22 Toshiba от София 84 растера е100%
с оргиналните настроики.а и преди време беше дошло едно деу
и го подключвах и си има пълен растер.Знам че с промяна на
елементи ще го докарам но вертикалката с филипсовите кинескопи
(с тези ОС)пече доста и засега май ще го оставя да почива,
Полезна ми беше информацията за кинескопите.Благодаря.
Закривам темата _________________ Skype:danail54 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|