| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
strballer Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2007 Мнения: 5
|
Пуснато на: Съб Дек 01, 2007 18:01 Заглавие: Проблем с RGB-scart кабел. |
|
|
Здравейте,
Вчера си закупих RGB-scart кабел за PlayStation 2. Но като го пуснах забелязах, че от лявата страна на екрана има вертикални сиви линии Не се забелязват чак толкова много, но ме дразнят все пак. Днес пробвах кабела на друг телевизор и смущенията ги няма. Оттук разбрах, че проблемът ще е в ТВ-то (което е Samsung CZ-21M063N), но незнам какъв е.Някой може ли да ми помогне?
П.С: Телевизора ми поддържа RGB през скарт буксата.
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strballer Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2007 Мнения: 5
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 20:53 Заглавие: |
|
|
| Включи ТВ на AV без да си вкарал кабела в скарта му, и виж дали пак ги има тези ивици. Може да се наложи да увеличиш малко яркостта за да се видят добре. Това е така нареченият ефект "завеса" при ТВ, получава се от некачествени елементи (кондензатори, тхо и др.) в крайното стъпало за ХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strballer Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2007 Мнения: 5
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 15:23 Заглавие: |
|
|
Да, наистина си личат като увелича яркоста, но по-леко в сравнение когато е включен RGB кабела. Благодаря ти!
Да питам, има ли някакъв вярянт да се оправи телевизора и евентуално каква горе долу ще е цената на поправката? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 15:34 Заглавие: |
|
|
| strballer написа: | Да, наистина си личат като увелича яркоста, но по-леко в сравнение когато е включен RGB кабела. Благодаря ти!
Да питам, има ли някакъв вярянт да се оправи телевизора и евентуално каква горе долу ще е цената на поправката? |
Щом си личат и без включена PS2 значи проблема си е в самия телевизор.
Да,разбира се-има вариант телевизора да се отремонтира.
Каква ще легне цената на ремонта не може да ти каже човек без да бъде прегледан телевизора,тъй като причините за въпросния ефект "завеса" са много и най-разнообразни.
Може да легне евтино,може и не чак дотам.Зависи.
Хубаво е обаче телевизора да мине на преглед все пак,защото има причини които дават този ефект "завеса" на екрана и ако телевизора поработи още известно време така има вероятност да стане по-голяма беля,която евентуално сега би могла да бъде предотвратена.
Между другото въпросния ефект,може да бъде пречинен и от некачествено извършен предишен ремонт.
Абе варианти много.Така можем само да гадаем.
Най-добре го закарай на някой колега да го погледне е моя съвет. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
strballer Нов потребител

Регистриран на: 01 Дек 2007 Мнения: 5
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 16:52 Заглавие: |
|
|
Добре. Благодаря ви!
Можете ли да ми препоръчате ако знаете някой сервиз в Стара Загора където мога да го занеса? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|