| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
jbox Нов потребител

Регистриран на: 11 Ное 2007 Мнения: 29
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 21:07 Заглавие: |
|
|
| това ми е повече от ясно . вапрасат ни е зашто , и от каде идват тези високи и ниски честоти и как да ги премахна!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 15:16 Заглавие: |
|
|
| Ще Ви помоля да напишете направо каква е крайната цел.Какво трябва да се получи в крайна сметка? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jbox Нов потребител

Регистриран на: 11 Ное 2007 Мнения: 29
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 17:03 Заглавие: |
|
|
| краината ми цел е да получ (ниски честоти) за буфер без никакви средни |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nobodyshadow Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004 Мнения: 413 Местожителство: Сливен
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 18:02 Заглавие: |
|
|
| jbox написа: | | краината ми цел е да получ (ниски честоти) за буфер без никакви средни |
Ако го беше споменал по-рано нямаше да се изпише толкова .Проблема не е в усилвателя той си е направен да усилва честотите 20-20,000херца.На теб ти трябва филтър които да ти среже среди и високи.Вариантите са два активен или пасивен филтър.Схеми и методи за изчисляване има кои да ти даде тук.
Виж програмката която съм прикачил.Това е единия начин. _________________ Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 20:24 Заглавие: |
|
|
Иван добре ти го каза- сложи говорителите в кутии ( ако може по-големи ) и ще имаш бас.
( А ние за малко да измислим нова схема на свързване на интеграла???) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jbox Нов потребител

Регистриран на: 11 Ное 2007 Мнения: 29
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 22:20 Заглавие: |
|
|
схемата в началото наистина нямаше никакъв бас но след като смвних С1 и С2 значително се промени звука (повече бас) . а сега остана проблема с високите честоти .
мерси за програмата но мисля че активните филтри са по-добри!!!
да ви се намира някоя схемичка (филтар ) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
| Провери си пощата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BUJO_ Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 41
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 19:38 Заглавие: |
|
|
Постни я тук, ако можеш.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 19:48 Заглавие: |
|
|
| Свалял съм формулите преди много време, не помня от къде.Дай адрес ,ще ти ги претя.Не мога да качвам атачи засега. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fiuri1 Нов потребител

Регистриран на: 22 Май 2007 Мнения: 29 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 21:01 Заглавие: |
|
|
Aко искаш само ниски честоти - 2х22мф/16волта свързани последователно (насрещно) за да получиш 10мф неполярен, това на мястото на С1 , а на мястото на С10 сложи 2.2мф (или повече) неполярен, R6 да е 3.3-4.7 килоома, R1 може да го повишиш на 22 килоома... Мисля, че ще стане.
Имай в предвид, че за да "извади" усилвателя добър бас, захранването трябва да е стабилно и добре филтрирано. _________________ A64 3000+@260*10=2600мхз/1.58в,Epox8KDA3+, 6600GT@600/1200,Audigy2,2х512мб@520мхз/7-3-3-2.5 1T,Pinnacle PCTVpro,SkyStar2,CNPS7700CU,40GB,Fortron 400W |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|