| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 14:08 Заглавие: |
|
|
| 3-5 години, или докато не "светне лампата". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 15:22 Заглавие: |
|
|
| Ами примерно като едно време в военните поделения електронните лампи в военната техника се сменяли на определено време.Хората са пресметнали колко време може да се разчита на един елемент и като му минат часовете примерно работа се сменя ,независимо дали може още да изкара щото там техниката трябва да е сигурна на 100% |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 15:49 Заглавие: |
|
|
На повечето лампи им дават по 500 часа работа, а във военната техника всичко е натоварено до пределите... Например по радиостанциите всеки месец се сменяли лампите... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 16:09 Заглавие: |
|
|
| Milen_haskovo написа: | | На повечето лампи им дават по 500 часа работа, а във военната техника всичко е натоварено до пределите... Например по радиостанциите всеки месец се сменяли лампите... |
offtopic//
Нормално при положение че лампите първо бяха соц и параметрите им беха доста по-мижави от на западните ламбета,че при радиостанциите има доста лампи ,които бачкат в доста напечен режим и примерно на едно ГУ50 производителя му дава гарантиран минимум от 100часа живот,което си е едно нищо,както и да го погледнеш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 17:44 Заглавие: |
|
|
TIReX,има и друг хитър вариант-7812 ,като масата я свързваш през светодиод -излиза си около 13,8V и имаш същевременно светлинна индикация за работоспособност на зарядното  _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 21:16 Заглавие: |
|
|
Да, със стабилизаторите получаваш просто зарядно на което не му е нужна автоматика и не може да презареди акумулатора. Варианта със диода и резистора беше само с идеята, че поради зареждане/разреждане в съответно двата полупериода има някаква малка вероятност да живнат малко акумулаторите. Можеш дори да комбинираш тази техника със стабилизаторите (не че съм пробвал но идейка). Но ефекта на възстановяване така или иначе ще е малък и по-принцип и аз мисля че е загубена кауза с тези акумулатори. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sevdanco Активен потребител

Регистриран на: 15 Сеп 2005 Мнения: 68
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пет Дек 07, 2007 11:25 Заглавие: |
|
|
Можаш да пробваш да възстановиш тези на които е светнала лампа при условие че не са на много години. Понякога при отпадане на 220V за дълго време зарядното на централата трудно възстановява акумулатора и може да се наложи смяна. Всяка една схема на регулируем стбилизиран токоизправител до 14-15V / 1.5A ти върши работа. Достатъчно е да наместиш необходимия ток на зареждане и да следиш да не го презаредиш.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|