 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Съб Дек 08, 2007 15:25 Заглавие: |
|
|
| На мен все не ми остава време да си направя някаква защита,но откъм вторичната страна на захранването на компютъра.Освен с тиристори на +5V и +12V друго не се сещам.Някой пробвал ли е ,дали така може 100% да се защити дъното от повреда.Защото ценери в някои хард дискове сработват навреме. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Съб Дек 08, 2007 15:30 Заглавие: |
|
|
Хард дисковете при нормално исключване на захранването
си имат специално положение в което се прибират,
механически се заключват в едно пласмасово легло,
главата се отделя от диска с повече от милиметър.
Не знам как са решили проблема зората на дисковите устройства но MAXTOR (въпросния се е скапал точно припрекъсване на захранването DIAMONDMAX PLUS 8 30Gb) са явно много назад.
Пускал съм хард без диск разглобен, и това което виждам при прекъсване на захранването за момент никак не е решение.
ELP Имаш ли си на идея че при не прибрана глава и при много малки обороти
Главата ФИЗИЧЕСКИ СЕ ТРИЕ В ДИСКА.
http://www2.imgshare.eu/i/d4t20282.jpg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
daminad Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 189 Местожителство: Somewhere in time
|
Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 0:39 Заглавие: |
|
|
Приятелю разбрахме че си фен на UPS-овете ,но явно на човека не му се дават 150 лв та и нагоре , за това иска семпло решение на нещата...  _________________ Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|