| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 9:21 Заглавие: Хоризонтален размер на LC863532C |
|
|
Здравейте,
Присаждам едно шасси с процесор LC863532C, памет 24С08W, видео
LA 76818A.
На пулта HY-57L0 има скрит бутон и влизам в 13 менюта,но не мога да намеря къде се регулира хоризонталния размер. /В MENU 0 има само H. PHASE и вертикалните регулировки/.Струва ми се, че трябва да има още някое меню,което не знам как да отворя.
Някой ако е монтирал такова шаси моля да сподели опита си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 9:29 Заглавие: |
|
|
Според мен няма регулировка на хоризонталния размер. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:25 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | Според мен няма регулировка на хоризонталния размер. |
Няма.Регулировката става с кондензатора  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 10:35 Заглавие: |
|
|
Коригирай си трябва да имаш бобинка последователно на ХОС.Ако е разпълнало сложи още една бобинка на отклонителната бобина последователно и развивай докато пасне размера,ако е свил махни тази и сложи друга по-малка и нагласяй навивките докато стане или развивай оригиналната докато стане.
С кондензаторите играй само в краен случай и то по възможност със този последователно на ОС,а не другия-обратноходовия. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 22:17 Заглавие: |
|
|
Благодаря,
Като се поогледах из платката открих, че има тример за размера и тример за корекцийте.Но въпреки че кинескопът е 25" а шасито е за 25"-29",то при крайно увеличение с тримерът пак не достигаше размера по хоризонтала.Намалих броя на навивките на последователната на Н отклонителна бобинка бобинка почти на полвината,а кондензаторът от 274nF,на 100nF за да успея да покрия екрана.Избяга с около сантиметър на ляво та се наложи да го разширя още малко,Сега остава да правя бъчвите,но ще е по натам че ми излезна друга работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 22:30 Заглавие: |
|
|
100nF е на границата.Обикновено ако се играе със този кондензатор е хубаво да се придържаме към рамките 220-680нФ.Извън тях рискуваш или да се опече транзистора или просто от време на време да става жертва по някой транзистор.Пробвай,ако е възможно да му отпуснеш още малко размер от бобинката-просто от там е най-безопасно.
Ако я шунтираш нацяло бобинката-как е?
Не е проблем и така да работи телевизора въобще без бобинка-лошото е че може изображението да е нелинейно по хоризонтали. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 0:12 Заглавие: |
|
|
| Трябва да има неполярен електролит 4.7мф-до крайния транзистор за хо-като изсъхне и се държи по подобен начин-изчезват дори и корекциите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 10:22 Заглавие: |
|
|
| ivan76 написа: | | Трябва да има неполярен електролит 4.7мф-до крайния транзистор за хо-като изсъхне и се държи по подобен начин-изчезват дори и корекциите |
Мисля ,че колегата присажда ново шаси-едва ли има изсъхнали кондензатори _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 13:18 Заглавие: |
|
|
Благодаря,
Да шасито е ново.В момента съм го оставил малко че работя по друг телевизор,но като се освободя ще го почна пак и ще пиша за резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|