| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 18:08 Заглавие: Велико Търново 85 пулсира захранването |
|
|
| Пулсира захранването ,като няма късо по модулите.Омовите съпротивления на захранването R42 i R43 разлепени и мерени ,стабилизатора на 13,5волта /2Т7235/съм го откачил от шасито,каскадата също е откачена.Като махна платката RGB телевизора тръгва ,откачих 200 волта на платката RGB пак пулсира откачих моста на ТХО-то и захранването тръгна ама няма високо.Когато всичко е закачено по време на пулсациите ТХО-то вдига високо напрежение /на импулси/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 19:20 Заглавие: |
|
|
| 200мф/350волта/на входа/ съм го сменил а другия 20мф. на 130-те волта го дублирах с 100/160вполта и пак същото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 19:58 Заглавие: |
|
|
А каква е консумацията по 12В на RGB-то?
След като тръгва нормално без него (доколкото разбирам).  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 22:41 Заглавие: |
|
|
А импулсана платка сменя ли.По някога като се понатовари кляка самата тя и лъже ,че има товар назад. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 15:19 Заглавие: |
|
|
| сенях и нея и консумацията на RGB е нормална ,за пръв път ми се случва такова чудо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 17:27 Заглавие: |
|
|
Смени и тая платка с двата тримера до RGB. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 17:59 Заглавие: |
|
|
Деф. кинескоп?
На 3 и 4кр. на TDA1060 100К+100nF сложихте ли? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 18:12 Заглавие: |
|
|
''откачих моста на ТХО-то и захранването тръгна ама няма високо''-Отклонителна-окъсява между намотките _________________ Никога не е късно да станеш за резил!
Последната промяна е направена от radoslavn на Вто Дек 11, 2007 18:15; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Avramov Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 186 Местожителство: Монтана
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 18:15 Заглавие: |
|
|
| Имам друга,работеща платка захранване, същото и с нея.Кинескопа е Самсунг откачих отклонителната система и телевизора тръгна с вертикална черта но не е отклонителната система.Самото захранване иаи чувстви че сработва защитата пр по-малък ток на консумация. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|