| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Яну 16, 2005 19:43 Заглавие: тв.SHARP 70cs03s- проблем |
|
|
Здравейте.Този беше със пробил BUH515,студена спойка и гръмнало захранване. Сега захранването се включва нормално със товар 60W.Към драйверно стъпало 2sd2153/smd/ на тхо импулсите около 1vv,но след C603/22n стават със форма на синусоида.Захранванията+13,-15,+145 стабилни.ТХО сменено.Явно има някаква хитрина .Помогнете  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 0:29 Заглавие: |
|
|
има има сега само да видя схемата  _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 0:54 Заглавие: |
|
|
Виж L608/4.7mH там е проблема,ако нямаш точно такава по добре да не пробваш а да ти се намира в сервиза платка от старите 40програмни Sharp за резерви часи, тези с вертикалната платка с цифровите чипове ако не се сещаш защо те питам като видиш там как е направено ще се сетиш  _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DICHI Опитен потребител

Регистриран на: 04 Апр 2004 Мнения: 334 Местожителство: VRACA
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 2:12 Заглавие: |
|
|
| Виж кондензатора във вторичното захранване С714-1000uF,провери на 56 пин на TDA8375 да ли има 8в.След това ако импулсите са с ниско ниво на базата на BUH515,то имаш проблем в изхода на ТДА8375.Аз лично съм излизал няколко пъти от положение като вместо BUH515 съм поставял BUH1015.Te се отпушват при по-низко ниво работят нормално без да греят,но са по-скъпички.След това не разбрах формата на импулсите ги мериш при поставен BUH или не? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 2:42 Заглавие: |
|
|
Че то то без BUH КАКВО ще ги криви  _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DICHI Опитен потребител

Регистриран на: 04 Апр 2004 Мнения: 334 Местожителство: VRACA
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 11:16 Заглавие: |
|
|
Постави крайния без да му подаваш В+(на лампа) и мери с осцила и после откачи базата на крайния и пак мери.Отговора сам ще си го получиш .А що се отнася за "ония SHARP с 40 програми с вертикалната платка" е шаси D3000 и няма нищо общо с 70CS  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 14:04 Заглавие: |
|
|
Kaзах само да погледне там как е ОТГОВОРА Е В РАЗЛИКАТА Правил сам го поне 3-или 4 пъти  _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 18:24 Заглавие: |
|
|
| На този драйвер в емитера не трябва ли да има -10 волта?Ако не ти тръгва ТХО.Виж късо в тази верига.Дросела зеления 3,3 милихенри ми е създавал на мен проблеми и един ценер(SMD) на 47 волта между емитерколектор на регулиращия трнзистор за растера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 20:26 Заглавие: |
|
|
Драйверният стой отпушен и забива и +13и-13 замасява си импулсите на базата егати ШАРПА свалях и мерих без BUH както ми писа DICHI все тая. Сменях драйвера със 2SC3807 такъв съм слагал на други и работят но уви.Дросел4,7mh за днеска нямах но утре ще намеря .Без BUH това драйверче трябва ли да тиктака? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 20:56 Заглавие: |
|
|
| Няма как защото отрицателното напрежение е от ТХО.Много е изчанчена работата.Малко ако някъде не е наред и не стартира.Мери масово Вертикалната,звука,видеоусилвтелите,всичко,което се храни от ТХО... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|