| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
На човека му трябва термовключвател и за това ще му трябва електроника освен да гомбинира с реле когато изключи релето да се включва вентилатора сиреч да ползва нормално затворените му контакти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 21:12 Заглавие: |
|
|
Като казвам че има значи има. С нормално отворен контакт. Кът са, защото повечето са нормално затворени. Аз лично имам на 55 и 60 градуса и съм ги купувал за същото. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 21:42 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | | Като казвам че има значи има. С нормално отворен контакт. Кът са, защото повечето са нормално затворени. Аз лично имам на 55 и 60 градуса и съм ги купувал за същото. |
Не съм срещал такива аз също съм за по малко електроника ако не те затруднява дай линк от къде могат да се намерят защото и аз когато ми потрябва за авариина сигнализация не толкова прецизна ползвам обикновен + реле или нещо за да инвертирам контакта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 14, 2007 23:21 Заглавие: |
|
|
| Ако не за друго, този модел е много подходящ, защото може да се монтира плътно към корпуса на въпросния транзистор или неговия радиатор. Така излъчванта температура се предава най-добре и най-бързо към сензора и няма какво да го "излъже". Не че съм за механичните, защото имат сравнително голям хистерезис, но за случая са добри. А и не съм попадал на такива модели, които при повишаване на температурата да включват, по-скоро обратното - при повишаване на температурата изключват. Но щом Филипов ги е ползвал, значи ги има някъде. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 15, 2007 11:23 Заглавие: |
|
|
| Minkov написа: | | А и не съм попадал на такива модели, които при повишаване на температурата да включват, по-скоро обратното - при повишаване на температурата изключват. Но щом Филипов ги е ползвал, значи ги има някъде. |
Има,има-значи проблема идва от това че в България имаме едно означение по магазините "мамата си е ебало".По цел свят нормално затворените термостати се обозначават BTL-а нормално отворените BTF и всичко си идва на мястото,а тук не знаеш как да ги търсиш и като какви.
Ей им данните на най-масовите затворени като температури-
BTL-40
40 ± 3
25 ± 6
BTL-50
50 ± 3
35 ± 6
BTL-60
60 ± 3
45 ± 6
BTL-70
70 ± 3
55 ± 6
BTL-75
75 ± 3
60 ± 6
BTL-80
80 ± 3
65 ± 6
BTL-85
85 ± 3
70 ± 6
BTL-90
90 ± 3
75 ± 6
BTL-95
95 ± 3
80 ± 6
BTL-100
100 ± 4
85 ± 7
BTL-105
105 ± 4
90 ± 7
BTL-120
120 ± 4
105 ± 7
BTL-150
150 ± 6
135 ± 7
BTL-155
155 ± 6
140 ± 7
BTL-160
160 ± 6
145 ± 7
BTL-165
165 ± 6
150 ± 7
Ей им данните на най-масовите нормално отворени като температури-
BTF-60
60 ± 3
45 ± 6
BTF-75
75 ± 3
55 ± 6
BTF-80
80 ± 3
60 ± 6
BTF-85
85 ± 3
65 ± 6
BTF-95
95 ± 3
75 ± 6
BTF-100 100 ± 4
80 ± 7
BTF-105
105 ± 4
85 ± 7
BTF-120
120 ± 4
105 ± 7
BTF-140
140 ± 4
115 ± 8
Значи в ешоп от всичкото цитирано от нормално отворените има следните-
BT F-055 14.40 1 Термостат 55°C,зат.40°C/отв.55°C,25 АШ
BT F-060 18.00 1 Терм.60°C,зат.60°C/отв.45°C,250VAC/ АШ
TERMOSTAT 110C 3.90 6 НОРМАЛНО ОТВОРЕН ТЕРМОСТАТ 110 ПЕТРОВ ЕЛЕКТРОНИКА
TERMOSTAT 150C 3.84 5 НОРМАЛНО ОТВОРЕН ТЕРМОСТАТ 150 ПЕТРОВ ЕЛЕКТРОНИКА _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|