| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ggg3 Опитен потребител

Регистриран на: 23 Ное 2007 Мнения: 782 Местожителство: с.Дончево
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 14:46 Заглавие: |
|
|
| Колеги,от схемата която виждам на монитора, става ясно, че дискотираните 12V. идват от друго място-(най вероятно ТХО) За това мисля, че 3,5V. e нормално,след като няма XP. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 15:25 Заглавие: |
|
|
Според мен схемата е сгрешена. Няма логика тези 12в. да идват от ТХО-то. То произвежда +19в. и -14в., които захранват TDA8172 за вертикалната развивка.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 16:17 Заглавие: |
|
|
Не е сбъркана схемата.Значи от извода на импулсния траф през D833 и D836 стигаме до C 838 a на него писахте че измервате около 6в.(анода на светодиода на оптрона).Това напрежение ще стане около 11в.когато се включи захранването от stand-by в работен режим.Така, че тази точка не е подходяща за случая.Имах предвид да вземете 5в. от стабилизатора IC 804.А понеже точно тук има проблем със напрежението най -добре от пин 8 на паметта.Тук има и ценер 5,1в. защитаващ паметта при евентуална повреда на стабилизатора Q830. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 16:41 Заглавие: |
|
|
Не вземам 5в. от С838, а от захр. на стендбая - ценер Д211/горе вдясно на схемата/
[img] [/img]
На стабилизатора IC804 няма 5в. Просто нито едно от напреженията на най-долната вторична не излиза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 17:39 Заглавие: |
|
|
Да така е.Измерете я с омметър тази бобина.След като получихте 135в. и тука трябва да получите поне 12в. Няма друг начин да заработи TV-то .А загубата на транзистора и ценера е възможно да е предизвикано от напрежение по високо от 135в.След смяната им може нещата да се подредят.Да не забравяме, че днес е 13, един ден в полза на фаталистите. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 17:50 Заглавие: |
|
|
Мерих я 100 пъти и все едно и също - 0,5 ома. То това е съпротивлението на кабелите на мултицета
Борбата продължава в понеделник/налага се да пътувам 2-3 дни/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Дек 15, 2007 13:46 Заглавие: |
|
|
| На стендбай на вторичните за 18в. и 12в. меря променливо около1в. При подаване на 5в. през резистор на базата на Q833 вместо 18в. излизат 13-14в., а вместо 12 - около 2-3в. Само 135в. и 33в. си излизат както трябва. Вече почвам да си мисля, че полевия не може да разклати добре трафа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Дек 15, 2007 15:48 Заглавие: |
|
|
Благодарение на ggg3 ,видях, че има една разлика във схемите които гледам аз и вашата.Нека първо да разберем дали схемата е точна.Може да излезете прав ,че схемата е сгрешена.Ще ви помоля да проследите тия 12в.Тръгвайки от общата точка на дросела след диода на най-долната намотка и входа на стабилизатора за 9в.(там където според вашата схема се включват 12в.)и проследите докъдето ви отведат фолиата.Възможно е да е печатна грешка но искам да се уверим ,че това 12в. тръгва от тук а не, че идва от ТХО-то например.На схемата която гледам е така.Ще я сложа в атача с малко по добро качество. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 15, 2007 18:39 Заглавие: |
|
|
Убау де,за да не стават така разминавания-качете ги и двете схеми във файлообменника и всеки да дръпне и другата и сравнявайте.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Дек 15, 2007 20:58 Заглавие: |
|
|
Аз тези 12в. ги бях проследил още преди да напиша, че схемата е сгрешена/по-точно само посоката на стрелката за 12в. е обърната/. Тези 12в. тръгват от точката между L802 и IC803 и стигат до R636 и R637 /горе вляво на последната схема, която съм качил/ - има си даже и стрелка с +12в. Никъде другаде по схемата не открих да влизат или излизат 12в./гледах я сигурно 100 пъти/
п.с. Как се качват тези схеми в този файлообменник? Схемата я имам само на хартия и си я щракам с апарата и хоп в PicValley.net  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|