| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 18:56 Заглавие: |
|
|
Лично мое мнение е че фирмите прилагат политика и по този въпрос .Каквито батерии са написали в потребителската книжка такива трябва да си сложиш ,място за вариации няма.Разбира се че всичко е възможно и да е възникнала някаква повреда. Мисля че там е проблема в пусковия ток. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Дек 18, 2007 22:57 Заглавие: |
|
|
| Около 200 мА е консумацията на FZ18/според описанието/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikpesh Опитен потребител

Регистриран на: 07 Апр 2007 Мнения: 168 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 2:34 Заглавие: Цифров фотоапарат |
|
|
Преди няколко месеца аз също се сблъсках с подобен проблем.
Попадна ми не нов цифров фото апарат OLYMPUS C-150 .Същия
работи с 2 батерий по 1.5 в.На буксата за външен адаптер пише
3.4в.Тъй като в момента нямах батерий реших да го захраня с
външен адаптер.Включих един адаптер с подходящо напрежение,
но апарата не тръгна.Бях сигурен че апарата е изправен, тъй като
известно време преди това на батерий работеше.Предположих ,че
има някаква повреда при захранването от адаптер/може би изгорял
чип предпазител,или някакъв стабилизатор на входа ,тъй като входа
на адаптер е3.4в. а на батерий работи с 3 в.Започнах да го разглобявам.Имаше предпазител-оказа се здрав,имаше на входа някакви диоди -също здрави.Сглобих го и го включих на един
регулируем изправител.Оказа се, че апарата доколкото си спомням
тръгна при напрежение по голямо от 3.4в./около 3.6-3.7в/Премерих
консумацията-беше малко по- голяма от 300ма.Оказа се ,че адаптера
е бил за по малък ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 9:26 Заглавие: |
|
|
konsumaciqta при старт идва от двигателя който вади оптиката.
освен това пусковият ток е кратък,при батериии 2500мА/h,мисля че е нормално.А как е токът при снимане? _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
Работата ще излезе от батериите май, с други работи. Но и 3-те комплекта да сдадат багажа по едно и също време , явно зарядното ги е скапало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:08 Заглавие: |
|
|
Добре, че не го разглоби.При мен седя от коледа до коледа разглобен  _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yu Опитен потребител

Регистриран на: 05 Яну 2005 Мнения: 138 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:20 Заглавие: |
|
|
| нормална е консумацията трябва или алкални батерий или по яки акумулатори |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:54 Заглавие: |
|
|
| Kodak C533 - макс консумация стига на моменти до 1,1А на акумулатори. Мисля че като движеше обектива я достигаше. И аз предполагам че са акумулаторите. След време след като са ´малко скапани´ вече не отговарят на по-високите изисквания .. т.е. при по-висока консумация им пада напрежението малко повече и апарата мисли че са изтощени, въпреки че са с почти непроменен капацитет и с друг уред биха си работили. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
PENEV Нов потребител

Регистриран на: 07 Окт 2005 Мнения: 25
|
Пуснато на: Съб Яну 05, 2008 14:06 Заглавие: |
|
|
| На SAMSUNG S85 в режим преглед снимки-230 mа ,в режим снимане от 700-900 mа ,в зависимост дали движи оптиката и дали зарежда светкавица.На този модел има вьзможност от меню да укажеш вида на батериите ,алкални или NI-MH .На моят личен CANON A710 IS ,сьс сьщият уред /FLUKE 189/ , добре заредени акумолатори /VARTA 2700 ma/ не успях да премеря тока .Самоизключва се голяма пьрвоначална консумация и голям пад в кабели - уред.А с тези акумолатори снима над 500 снимки .Така че консумацията е нормална според мен, трябват добри и добре заредени акумолатори /и двата /! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Яну 05, 2008 16:43 Заглавие: |
|
|
След като и аз имах проблема със `захранването` на моя апарат и помислих че е развален, се порових в интернет и забелязах че това е масов проблем. В крайна сметка общото убеждение е че високата на моменти консумация на цифровите апарати води до самоизключване, въпреки че акумулаторите още не са изтощени. Дори леко вдигнато вътрешно съпротивление на акумулаторите задейства защитата на апарата. Защитата явно не чака пълното изтощаване на акумулаторите за да има все пак възможност да се прибере обектива преди да им е свършил сока. Може би от там идват проблемите, че това състояние не може да се прихване от електрониката толкова точно колкото пълното изтощаване.
От любопитство тогава си разглобих апарата и при удалата се възможност презапоих клемите на батериите. Имаше и метални екранировки хванати с винчета и опиращи се в платките .. и там врътках. Има вероятност и да съм пристегнал и коригирал някой лош контакт защото останах с впечатлението че апарата заработи след това значително по-добре. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|