| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vaniahifi Нов потребител

Регистриран на: 07 Апр 2007 Мнения: 35 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 16:07 Заглавие: двд филипс hts 3300 - не тръгва |
|
|
| Здравейте! Това "прекрасно" двд не иска да работи. От захранването излизат +/-12в и +/-25в на процесорите има 5в но не тръгва. При първоначално стартиране в мрежата на панела за секунда светва едно диодче ( eco power) и гасне. Една схема би ми била страшно полезна, но и от съвет не се отказвам:) Предврително благодаря!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 16:23 Заглавие: |
|
|
Схема не очаквай,този продукт се ремонтира от Филипс на ниво борд.От трите куплунга само тези 3 напрежения ли излизат? _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 17:39 Заглавие: |
|
|
Защо да не очаква,просто трябва да си даде пощата на която да бъде изпратена. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Дек 18, 2007 16:29 Заглавие: |
|
|
Проверете си пощата,изпратих схемата в три писма,съберете ги в обща папка и ги отворете. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Вто Дек 18, 2007 18:20 Заглавие: |
|
|
Схема не вярвам да ти помогне, има вероятност да тръгне само.
Случвало ми се е няколко пъти след разглобяване,
да проработи , обикновенно от статично, опитай да разредиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 10:05 Заглавие: |
|
|
Какво да разреди От статично пукат чипове,омазват се памети и т.н.Както и да е.Предложих конкретна помощ,ама мълчи като партизанин,не знам защо е постната тази тема въобще.Като дойде след една седмица-тогава аз ще мълча  _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 21:37 Заглавие: |
|
|
Е какъв ти е проблема.
Преди време идва при мен едно DVD (на приятел, не работя за пари)
след разглобяването, проверка на захранване и преглеждане на
големия процесор, и след повторно сглобяване DVD-то тръгна.
Казвам големия процесор защото не ми се влиза в подробности.
Чудното беше че тръгваше след 4-5 секунди (дисплей).
След слагането на едно радиаторче (въпреки че грееше нормално) от чипсет , и замасяването му.
DVD-то работеше като ново.
Направих си експеримент ,свалих всичко и върнах в нормално положение , започна да тръгва след все повече време, докато вобще престана да тръгва.
Достатъчно е да прокарам пръст по крачетата на процесора и той заработваше.
Предполагам че е проектантска грешка, при разполагане на елементи
(дизайна на платката).
P.S.
Не съм сигурен че на "процесорите има 5V"
по спомени трябва да са около 3V.
Пак казвам не съм съвсем сигурен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:23 Заглавие: |
|
|
Проблема може да ти е бил монтажен или от елемент със спукан корпус,или пък частично дефектирал.Тези чипове си пекат,но ако реагират на охлаждане/загряване това говори за дефект-такива се сменят.Когато докосваш чипа внасяш допълнителен капацитет-можело е поне да го минеш с горещ въздух,за да премахнеш остатъчен флюс-предпоставка за ликаж е.'Разглобих,сглобих и то тръгна' се разминава от представата ми за ремонт-има го в практиката,но обикновено се връщат.И си чакат майстора.5-те волта са 5 волта постоянни.От тях се правят едни други волти,които не са 3,ами съвсем малко повече.С нещо друго да ти помогна? _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 17:14 Заглавие: |
|
|
Дааа ВЗИМАМ си ПОУКА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|