 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Дек 02, 2007 11:45 Заглавие: |
|
|
С такава замяна вече съм по-съгласен. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DarkIce Нов потребител

Регистриран на: 26 Дек 2007 Мнения: 5 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:34 Заглавие: |
|
|
Здравейте.
Виждам, че се обсъждат проблеми на фурна LG тук и реших да не почвам нова тема.
Проблема - предпазителя за 10А гори. Фурната LG MC 805 AR
Специфични особенности - ако извадя кабеля от релето, което се предполага, че захранва трансформатора на магнетрона - не гори. Нормално работят топлия въздух, грила и мотора на поставката.
До сега - фурната беше разглобена до най-малки детайли и почистена с препарат, за да няма мазнотии и да утича. Слюдата също. След сглобяването проблема остана. Около слюдата няма следи от пробиви. Замерих първичната и вторичната намотка на трансформатора - от около 50 до 200 ома. Вероятно са ОК. Четох из форума да се провери магнетрона за утечки - мерих го и съпротивлението е безкрайност.
Мерих и диода от високоволтовите кондензатори към маса - има много ниско съпр. и в двете посоки (около 12 ома). Това нормално ли е или аз нещо не меря добре? Ако го откача мога ли да пусна микровълните без да стане някакъв проблем. Помагайте, хора.
Става въпрос за следния диод http://www.4shared.com/file/33117991/2c62edf7/MW_Oven_01.html
Предварително благодарности
Иво _________________ Иво |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 27, 2007 12:43 Заглавие: |
|
|
| DarkIce написа: | | ...Мерих и диода от високоволтовите кондензатори към маса - има много ниско съпр. и в двете посоки (около 12 ома). Това нормално ли е или аз нещо не меря добре?... |
Ако е разкачен, няма как да е "жив" при подобен резултат от измерването.
П.С. А и не е лошо да си отвориш нова тема (нищо, че има подобна).
Една тема като стане няколко страници - често и се губи нишката (за много от пишещите). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DarkIce Нов потребител

Регистриран на: 26 Дек 2007 Мнения: 5 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|