| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 14:02 Заглавие: SONY KV-X2531 проблем със захранването |
|
|
| Здравейте!Докараха ми за ремонт въпросното СОНИ като проблема е следния.Захранването при вкл. на телевизора стартира и вдига около 200в.следкоето сработва защитата.Същото е изпълнено с ис.ТЕА2260.Ел. кондензатори са заменени и всички останали елементи са проверени ,но не открих такъв дефектен.Явно нещо ми убягва ,но нямам идея какво.Нямам опит с това захранване и бих приел всякякви съвети. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 14:24 Заглавие: |
|
|
Това 200 волта ако е към развивката ще я опука.Лампа на изхода и докато не се получи 115 или там колкото трябва не включвай развивката.Провери първо с нова схема и ако си сменил електролитите в ПЪРВИЧНАТА част търси изменени стойности на някой резистор.Друго не се сещам.Чипа не е скъп около 4 лева. Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 13:52 Заглавие: |
|
|
| 135v |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 15:20 Заглавие: |
|
|
| това захранване за обратна връзка май ползваше отделна намотка във първичната част.Погледни да не е прекъснала или елемент около нея.Пиши има ли оптрон . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|