| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoil Нов потребител

Регистриран на: 17 Яну 2005 Мнения: 42
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 22:27 Заглавие: Волтаж регулатор на лаптоп |
|
|
| Здравейте. Имам следния проблем : На лаптоп compaq m300 му гори бушона за 3.3 волта още при включване. Като пускам само волтаж регулатора без да съм го включил към дъното пак гори бушона. Регулатора е реализиран с 2 транзистора за 5-те волта и 2 за 3.3 волта и управляваща схема max1634EAI. С 5-те волта всичко е наред. Като сложа по-мощен бушон на 3.3в загряват транзисторите и изходното напрежение е под 1 волт. С осцилоскоп управляващия сигнал за единия транзистор за 3.3в е много странен. Вместо правоъгълни импулси има нещо като трионообразно напрежение. Този сигнал идва директно от схемата. Та въпроса ми е дали е повредена схемата или има проблем с някой от SMD елементите във веригата и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Яну 18, 2005 13:34 Заглавие: |
|
|
| Тук думата има колегата Ilian 359 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ilian359 Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2004 Мнения: 509
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 15:35 Заглавие: |
|
|
Взимам думата .
Отвори datasheet-a от тук:
http://pdfserv.maxim-ic.com/en/ds/MAX1630-MAX1635.pdf
Виж примерната схема на 8-ма страница. Според мен най-вероятно е проблемът да е в бобина L2 - при лаптопите феритната сърцевина често се чупи заради грубо отношение. Виж и R2 да не е изгорял. Малко вероятно е някой от другите елементи да ти прави проблем, така че е възможен и дефект в самата ИС. _________________ https://LaptopBG.com
https://LaptopDisplay.eu |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil Нов потребител

Регистриран на: 17 Яну 2005 Мнения: 42
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 22:45 Заглавие: |
|
|
Бобината не е повредена защото пробвах как ще работи схемата като разпоих бобината и пак се товари. Това изключва предполагам и R2. Остана интегралната схема Обяснявам си проблема така: Интегралната схема не управлява коректно транзисторите за 3.3 волта, като момента в който са отпушени се застъпва и се товарят. Намира ли му се на някой MAX1634 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ilian359 Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2004 Мнения: 509
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 21, 2005 10:45 Заглавие: |
|
|
МАХИМ вече не изнасят за България Откакто станахме натовци  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|