| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Яну 18, 2008 21:04 Заглавие: |
|
|
В понеделник пак ще го мъча ама до момента -сигура не е от G2 . Вероятноста да е скапана кадровата също е голяма . Абе криво шаси  _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Яну 18, 2008 21:27 Заглавие: |
|
|
Виж си наистина вертикала.Виж и фуз резисторите по вторични вериги на ТХО.Включително и ZL13 на кр.4 на ТХО-мисля така беше,ако не се бъркам.
В тоя телевизор може да е всичко.
Цокъла на кинескопа ако преискрява може да дава пак тая грешка.
Може и причината да е в ТХО,като си го сменял.
Някои от тях просто отказват да работят със HR.
В друг съм виждал сложен HR и си работи без проблем.
Иди че го разбери този телевизор. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Яну 28, 2008 1:51 Заглавие: |
|
|
| bamze написа: | | Незнам тоя на лампа трябва ли да светне | Трябва да светне за 2-3 секунди и ако не тръгне ТХО-то, изключва +В. | bamze написа: | | Прави 3 опита да се запусне | В нормалния случай при работещ ТВ прави един опит на 24kHz(soft start) и след това тръгва на 16kHz.
При по-малка повреда прави един опит на 24kHz, един опит на 16kHz и тогава изключва.
При теб е най-тежкия случай: прави три опита на 24kHz. Това означава, че видеото не харесва данните още при soft start-a. Същият ефект се получава, ако прекъснеш +В. Все едно, че TDA-то няма информация дали ТХО работи.
Виж обратните връзки: 1кр. на ТХО-то - 57кр. FBISO на видеото; 8кр. на ТХО-то - 3кр. ЕНТIN и 34кр. BCLIN на видеото. Виж какво става около TL71 SAFETY, където се събират защитите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Яну 28, 2008 22:48 Заглавие: |
|
|
Този толкова бързо прави опитите за запуск ,че няма как да мернеш нещо . Прерових всичките вериги за ,който спомена vladimirstanoev ама всичко е здраво . Вече се убедих ,че захранването е работещо . Откачаш DP70 и натоварено с лампа заработва трайно да си помериш изходите . Част от гадоста идва и от това ,че процесора бързо гаси 8 в. от TDA8139 ако види сакатлък а без тях спира всичко . Остана противно на всичко да сменя паметта . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 2:21 Заглавие: |
|
|
| bamze написа: | | Този толкова бързо прави опитите за запуск ,че няма как да мернеш нещо. | Трябва да мернеш вторичните напр. на ТХО-то. При soft start-a високите напрежения са доста занижени, а ниските са почти същите. Ако напреженията са много високи или много ниски, не прави втория старт на 16kHz. Смисъла бил да се пази крайния транзистор. Потърси някаква стандартна причина, oт която може да е изгорял. Как са импулсите в базата?
Ако напр. са високи, може да откачиш за проба фокуса и G2 от платката на кинескопа. Ако изключва от повишен товар, може да направиш проба с едно съпр. 10-20Ω, последователно на +В към ТХО-то. Провери и транз. за корекциите TL41. При пробите може да се ориентираш по опитите за пускане: ако станат 2 вместо 3, значи си на прав път. | bamze написа: | | Част от гадоста идва и от това ,че процесора бързо гаси 8 в. от TDA8139 ако види сакатлък а без тях спира всичко . | 8-те волта може да ги пуснеш от TR60 или от 4кр. на TDA8139. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 7:48 Заглавие: |
|
|
Доста му се посъбра на тоя тв. да го мъча ама още малко ще е . 8 в. за проба ги подадох и от външен източник . Вторичните на ТХО се появяват и при трите опита ,и са по схема . Ще поровя още малко около корекцийте . Динко даде идея за кадровата ,но и тя е здрава. Абре щура работа е тоя Френч . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 10:42 Заглавие: |
|
|
| Сигурно много неща си проверил, но малко си писал. Например колко волта има на колектора на TL71? От него се изключват защитите при първоначално стартиране. Времето се определя от CL72. Направо дай колектора на маса. Колко волта има на 3, 34, 57 и 58кр. на видеото? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|