| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Яну 18, 2008 17:13 Заглавие: |
|
|
Попремери резистори из изходното стъпало за кадровата,да няма прекъснал някой.Резистора под изходния електролит към маса за обратната връзка да не си е променил стойността.
И аз не ми идват на акъл повече идеи. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пет Яну 18, 2008 17:34 Заглавие: |
|
|
| Смени и Ck6(от изхода към входа на 3654). Имал съм подобен случай ,но беше SHARP с съвсем други ИС и кондензаторчето беше смд. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 3:55 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Защо всички се насочвате към 2579 след като 3654 получава генерации от 8432? | Тука си прав, верт. импулси от 2579 се използват само за синхронизация.
Опитай да разделиш нещата: | Фикри Нури написа: | | За да съм сигурен в TDA8432, бих преработил схемата както е по даташиита... Виж 11 стр. на даташита | Това защо не го направи? Вдигни Rk34 от 19кр. на TDA8432, включи го към 1кр. на TDA2579 и чакаме да докладваш. Като гледам темата останаха откл. система, процесора и паметта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 9:10 Заглавие: |
|
|
И трите ИС участващи във ВО са сменяни. Манипулацията с R34 я правих, показва се растер на 3/4 от екрана, силно деформиран и разтеглен. Наистина остана съмнение в паметта, още повече че сега като опитах поне да настроя някой канал, то ядец, ни вопъл ни стон, даже и звук няма. Бях решил вече да вдигам белия байряк, но ще опитам последно с дъмп. То сега е модерно така да се "лекуват" ТВ . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 9:35 Заглавие: |
|
|
| ето бин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 9:37 Заглавие: |
|
|
| А бе то и с паметта няма да стане.Защо не сложиш едно вертикално от Електрон. И аз имах такъв случай преди години и сложих друго вертикалко.Всичко проверявах сменях и накрая не тръгна с оригиналното вертикалко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 9:59 Заглавие: |
|
|
Живко, не бъди лош пророк, с дъмпа от моите архиви ВО тръгна, но не искаше да се настройва на програма, а с дъмпа на колегата от Станимъка си тръгна като пич Благодарско на всички съпричастни към моята борба, увенчала се накрая с успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 10:04 Заглавие: |
|
|
| Имаш късмет че си намерил памет, а аз нямах избор и форум нямаше даже. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 10:20 Заглавие: |
|
|
Сега пък няма звук, ни по ниска ни по висока, и пулта не е при мен. , а на ТВ изглежда няма такива бутони. Ще чакам приятеля да го донесе пък да видим тогава. НЧУ работи, на 3 и 7 краче като докосна с пръст има брум. На 1 и 3 на 8420 влиза сигнал.Пак ще е нещо по квадратната шина изглежда Ще помоля за още дъмпове ако имате колеги. Ще се поразтърся и аз. Процесора е sda2084-A012 , паметта 24С02СР. ТВ е Universum 7191.
Последната промяна е направена от pamporov на Съб Яну 19, 2008 15:03; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Съб Яну 19, 2008 11:05 Заглавие: |
|
|
Аз имам няколко запиза на памети за същия процесор, ако свършат работа ги пращам.Тук също има доста-http://sheet.data-chip.ru/tiptv-UNIVERSUM/
Знам, че имаше нещо с бутоните за настройка. МОжеше да се настройва по 2 начина като при единия нямаше говор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|