| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 10:52 Заглавие: |
|
|
| Отпой само кабелчето което идва от ТХО-то към каскадата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 10:54 Заглавие: |
|
|
Автора още в първия пост пише че е ОТКАЧИЛ КАСКАДАТА може би само стабилизатора на 12 волта остава По принцип може да сложи и КТ838 от някое Електронско шаси заритано в боклуците + 2 ома допълнително в базата за да "истине"  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Последната промяна е направена от sacho на Сря Яну 23, 2008 10:58; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 10:58 Заглавие: |
|
|
| sacho написа: | Автора още в първия пост пише че е ОТКАЧИЛ КАСКАДАТА ......  |
Е-е-е-х, старост - нерадост  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 11:11 Заглавие: |
|
|
| Автора пише че и с изваден куплунг на ОС и с лампа не товари,а като извадим ГХО каква е връзката на 12-те волта с ИЗ.Но никъде не пише дали е откачил диодите които изправят +220 и +30 волта.Затова може би е добре да направи проба с BU508 с откачена база да сме сигурни в товарната част на ТХО-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 11:20 Заглавие: |
|
|
Благодаря Ви колеги за отзевчивоста,за да стигна до смяна на ТХО,естествено че съм проверил и стабил. на 12,8В и ОС и съм откачил каскадата, защото е с пробит ВВ кабел.Намерих едно BU208 от старо шаси, сложих го и всичко е ОК.  _________________ тел. 0898736424 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 11:37 Заглавие: |
|
|
| Тия ментета...на луди ни направиха! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:09 Заглавие: |
|
|
Явно става дума за менте.Лошото е че са били две,щото все пак пише
| Цитат: | | .Сложих BU508A...Смених и BU-то,ефект няма. |
Но ако са от една и съща партида или един и същ магазин-нищо чудно.
| vladi46 написа: | | ТХО на Вт и на С-я 81 досега не съм сменял! |
Ааа гори си,гори си на ВТ-ТХОто-рядко но гори.
Както и да е-важното е че всичко е приключило ОК и телевизора е готов. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:33 Заглавие: |
|
|
Ако е дефектирал крайният, винаги сменям и този на 13V.(тъй както е уж наред) Иначе след някой ден или седмица-рекламация-крайният пак изгорял!!! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 19:34 Заглавие: |
|
|
| vladi46 написа: | | Ако е дефектирал крайният, винаги сменям и този на 13V.(тъй както е уж наред) Иначе след някой ден или седмица-рекламация-крайният пак изгорял!!! |
Не споделям това мнение защото от него никога не ми е горяло BU и после мястото му не е много удобно.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivtv1 Опитен потребител

Регистриран на: 01 Окт 2007 Мнения: 473 Местожителство: elin pelin
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 20:42 Заглавие: |
|
|
| TDA1060 сменяш с друга ,най добре с В260 и евентуално 1К тримера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|