| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 20:44 Заглавие: |
|
|
| ivtv1 написа: | | TDA1060 сменяш с друга ,най добре с В260 и евентуално 1К тримера. |
Проблема е решен,менте транзистор.Човека го е писал по-горе,ама то като стана дълга тема и така става.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 20:47 Заглавие: |
|
|
| sacho написа: | .... и после мястото му не е много удобно.  |
Изправяш ТВ на една от двете му страни, лява или дясна ( в зависимост от това в кой крачол ти е в момента ) и достъпа до този транзистор става много лесен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 21:43 Заглавие: |
|
|
| Е .../ твае!/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 23:45 Заглавие: |
|
|
Здравейте. Следя темата с интерес и ми е чудно как доста /опитни/ се чудят как да оправят една четворка.ИИИИ накрая се оказа BU-то което беше сменяно 2 пъти. Това ТВ работи със всякъкъв ТР -дори и със фалшив/стига да не е изгорял/. Все пак се извинявам ако съм засегнал някого. _________________ Роден да ловува-Принуден да работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 23:57 Заглавие: |
|
|
То и който търси съвет не възприема каквото му е написано още в началото, а чака 20души да му кажат 1 и също нещо! Български нрави! Затова и 1такава елементарна тема става излишно дълга! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 0:06 Заглавие: |
|
|
СЪГЛАСЕН с VLADI  _________________ Роден да ловува-Принуден да работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:33 Заглавие: |
|
|
| ogi tv написа: | | Това ТВ работи със всякъкъв ТР -дори и със фалшив/стига да не е изгорял/. |
Оги под фалшив или менте се разбират транзистори,които вероятно са имали утечка и заради това сработва защитата.
Не съм съгласен че ВТ84 работи дори и със фалшиво BU508
Щи дам прост пример-имаше едни ментета с надпис SANYO и още едни ментета със надпис PHI .И двата вида убавци горееха още с пускането във импулсно.Във импулсно знаеш колко му се налага да остисква на колектора си един транзистор.
Ай сега сметни-124В захранаване на редовата-при 12мкс СИОХ,колко ще е размаха на импулса горе-приблизително 960В.
Е тия ментаци не остискват в захранване-според тебе във редовата на търново ще ли да остискат?
А вероятно въпросните транзистори,ако човека ги беше хванал емитер-колектор със някой стрелкови тупан щеха да му дадат утечка и да не се дебатира толкоз надълго и нашироко...
Отделно че си има съвсем отработени методики от край време-със отпояване на базата ,със даването накъсо база-емитер и т.н. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|