| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 16:57 Заглавие: |
|
|
| ivcho_k написа: | | Оказа се кондезатора към колектора който производствено е 100n смених го но не се оправи. По схема този кондензатор е 7.5n сложих такъв и проблема се реши. Интересно как е работил досега със фабричния 100n. |
Нещо има шашма или някой е сменил кондензатора на колектора със този под него към маса.
Със 100нФ на колектора няма как да работи никоя хоризонтална развивка.Тва да не е Юност _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivcho_k Опитен потребител

Регистриран на: 15 Яну 2008 Мнения: 116 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 17:05 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | ivcho_k написа: | | Оказа се кондезатора към колектора който производствено е 100n смених го но не се оправи. По схема този кондензатор е 7.5n сложих такъв и проблема се реши. Интересно как е работил досега със фабричния 100n. |
Нещо има шашма или някой е сменил кондензатора на колектора със този под него към маса.
Със 100нФ на колектора няма как да работи никоя хоризонтална развивка.Тва да не е Юност | Телевизора не беше пипан а на кондензатора си пишеше 100/250. Освен това BUто беше 508df а по схема е 808. сложих 808 но грееше много Сложих му доста голям радиатор и се нормализира не знам нормално ли е това греене като се има в предвид че транзистора е с изолиран. Вече два дни работи и мисля че ще кара. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 17:14 Заглавие: |
|
|
Нито на BU508 мястото му е там-нито на 100нФ на колектора.
Най-вероятно някой е ровил преди тебе и е замаскирал лайната дето е изакал.
А транзистора там грее,но не чак зловещо.
Външен радиатор не ми се е налагало да слагам.
Разбира се ако всичко е наред-кондензатора в базата да е сменен (писал си) и транзистора да е свестен,щото от тоя транзистор ментета-дал господ в изобилие.
Абе дано кара. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 17:28 Заглавие: |
|
|
| Интересно как е работело ТХО-то като се премахне R639, а двата кондензатора са по 100 нФ С 618 и С619 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 18:26 Заглавие: |
|
|
| Нещо не ми се връзва 100/250 да е 100 нано ,да беше 104/250 ,или 100nF/250 ,ама това първото ?! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 20:04 Заглавие: |
|
|
| ivcho_k написа: | | .... Интересно как е работил досега със фабричния 100n. |
Предположението само по себе си е повече от абсурдно
Що пишете такива работи бе хора  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 20:36 Заглавие: |
|
|
| Един въпрос някой погледнал ли е схемата изобщо или всичко се казва наизуст? Да има 100нф/250в ама погледнете къде и как е вързан. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 20:40 Заглавие: |
|
|
Гледаме,гледаме бай Иване-затва и така съм писал-
| Bojilov написа: | | някой е сменил кондензатора на колектора със този под него към маса. |
_________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|