| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 13:58 Заглавие: thomson-20mg15cx ( TX807) |
|
|
| Здравейте колеги, проблема е че при по-ярки кадри за момент хоризонталния размер се свива ,а вертикалния се разширява, като +115В пада с 2-3В , а +180 с 40В.При намаляне на контраста не го прави.Някой имал ли е подобен проблем? Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 16:10 Заглавие: |
|
|
| Всички електролити по захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
soundMAN Опитен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2004 Мнения: 235 Местожителство: гр.Плевен
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 16:29 Заглавие: |
|
|
Здравейте! Понеже прочетох темата и наблюдавам подобен ефект на 21" монитор DELL P1110 при по-ярък образ,искам да Ви попитам дали това може да е същата причина - ел.кондензатори в захранването ?
Благодаря Ви предварително ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 16:38 Заглавие: ре |
|
|
нищо не пречи да опиташ...или да повикаш неволята  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 17:28 Заглавие: |
|
|
Електролитите ги смених, но не е от тях .На 6 краче на ТХО (BCL) имам постояно +7В. , независимо дали му подавам бяло или черно поле.За сега не открих нищо дефектно в тази верига. Това нормално ли е за това шаси? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:19 Заглавие: |
|
|
| По скоро не ти издържа захранването на тока,който дръпва кинескопа респективно ТХО при по голям контраст....ТХО сменяно ли е? БТЛ са импулси и зависи с какво ги мериш.Трябва да е Thrue RMS уреда за да отктие разлика |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bu6i Нов потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 23 Местожителство: G.Orahovica
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 20:16 Заглавие: Re: thomson-20mg15cx ( TX807) |
|
|
| Пробва ли да намалиш честотата от компютара |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 20:38 Заглавие: |
|
|
Гошо имах подобен случай със тази марка при мене чак фокуса се нарушаваше размера също а напрежението на тхо-то падаше с 10 волта обърнах телевизора наопаки и нищо не открих накрая смених тхо-то и всичко се оправи явно проблема ти е аналогичен успех
p.s. тхо -то ми излезе доста скъпичко някъде около 60 лв. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Яну 29, 2005 10:20 Заглавие: |
|
|
| Благодаря на всички и специално на omegata , днес ми доставиха ТХО-то , след смяната му всичко заспа.С новото ТХО ,на 6 краче (BCL) , при черно поле има +7В. , а при бяло +0.8В.Вероятно на старото му е прекъснало това краче. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|