 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Яну 26, 2008 12:56 Заглавие: |
|
|
| kasiko написа: | | В вертикалната разв. проверих всички елементи,но нищо нередно.Мисля, че проблема трява да се реши от сервизния режим,как се влиза серв.режим на това тв. |
Да, всичката втасала, само сервизният му е кусурът!!! Интересно, как е проверявал ел. кондензатори! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Яну 26, 2008 13:30 Заглавие: |
|
|
Проблема kaкто го описвате е нарушена вертикална линейност.Една от възможностите е да има проблем във вертикалната отклонителна бобина.Другата, самия интеграл(това отпада понеже сте го заменили с нов) или елементите около него особено нискоомните резистори.Ако и захранванията са добре ,остава още една възможност импулса за вертикална развивка да е увреден още по пътя от IC 601 M52778SP пин 18 и 19 V OUT(+) и V OUT(-) .
Препоръчвам ви да проверите елементите по пътя на вертикалния импулс до IC451 LA 7840. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Яну 26, 2008 22:10 Заглавие: |
|
|
| Не писа за двете захр.U/+ i -/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 8:48 Заглавие: |
|
|
Да не би да измервате +В12=125в спрямо общата маса на на ТV-то?Защото ако мерите по този начин показанията на уреда са точно около 70в.Правилното измерване на +В12 е м/у емитер на Q551 и пин 9 на ТХО-то или най добре на (-) и (+) на С812 (220/160в).
Това е често допускана грешка, особено ако не познавате схемата на ТV-то. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|