| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 15:49 Заглавие: |
|
|
100% ТХО в момента завърших същия боклук.Искаха на клиента 100 лева за тхо и аз му го направих с голдстарско 154-177в с малко доработка на напрежението за вертикала и отоплението.Стана перфектен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 15:58 Заглавие: |
|
|
Колеги оказа се ТХО.На позналите -ЧЕСТИТО.Благодаря на всички. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 16:07 Заглавие: |
|
|
А аналог на НR може ли да ми посочите Оригинала е :1302.2001В _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krum Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2005 Мнения: 8
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 16:19 Заглавие: |
|
|
| Излиза HR80306 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 23:52 Заглавие: |
|
|
"Разпиляна" картина във вс. посоки винаги подсказва за намалено анодно напрежение на CRT. Това може да е съпроводено и с "дишане", но може и да не е. Точно това без дишане съм го срещал и при "Юност" от каскадата.(без тя да искри) Колкото до влошената фокусировка, тя все пак зависи и от анодното на CRT, а не само от фокусиращото. Това се нарича електронна леща. Някога на "Рубин 102" на моята леля, фокусировката беше оптимална при нулево напрежение на фокусиращия. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми!
Последната промяна е направена от vladi46 на Съб Фев 09, 2008 14:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Фев 09, 2008 11:32 Заглавие: |
|
|
Благодаря колега zapad
за подробната информация.ДА не пиша нова тема:Някой ако разполага с излишно Тхо от гореспоменатите да се обади. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 09, 2008 11:47 Заглавие: |
|
|
| vladi46 написа: | | Някога на "Рубин 102" на моята леля, фокусировката беше оптимална при нулево напрежение на фокусиращия. |
Принципите за фокусировка между кинескопа на "Рубин 102" и кинескопа на този Панасоник са коренно различни. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Фев 09, 2008 13:42 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | vladi46 написа: | | Някога на "Рубин 102" на моята леля, фокусировката беше оптимална при нулево напрежение на фокусиращия. |
Принципите за фокусировка между кинескопа на "Рубин 102" и кинескопа на този Панасоник са коренно различни. |
Аз пък мисля, че точно принципът на фокусиране и в 2-та случая е 1 и същ-виж ел.статична и ел.магнитна фокусировка. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Фев 09, 2008 15:44 Заглавие: |
|
|
Имам под ръка BSC 29-0175M.Проблема е че вторичните му напрежения са доста завишени.38 волта е 52 а 12 е 16.Картината е свита отвред (нормална) Крайния пече.Вероятно между 0175М и 0175К има разлика За ВО го смъкнах на 40в и го опънах в сервиза но едва ли ще окряка с това ТХО.Ще търся алтернатива _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|