| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Сря Фев 06, 2008 21:13 Заглавие: |
|
|
Според шасито излиза:292010316000=HR6580
Дай и точния модел. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 16:29 Заглавие: |
|
|
| dobrin_67 написа: | | Цитат: | | А и образа играе много при динамична картина по точно когато образа преминава от по светла картина кам по тъмна и обратното . |
Това "дишане" май в повечето случаи излизише от В.В. изправител.
Какво производство е новото тхо? Как е захранването? Ако има пулсаций при светло-тъмно по лесно ще ги хванеш със стрелкови уред. Провери ли кондензаторите на +В?
| Цитат: | | Не мога да я распъна вертикално по точно проблем с центрирането. | В сервизното са три настройки за ВО, ако от там не се оправя провери (чрез подмяна) кондензаторите около чипа за ВО.
| Цитат: | | Можели да се ресетва сервизното меню | Не си отваряй беля ако предварително не си записал оргиналната памет! |
Toва е новото ТХО 29201-031.62 не е ново както сам написал по горе свалих го от същото по номер шаси което беше спукано и с прекъснати писти.
Да сменил сам кондензаторите електролитните в В+ веригата
Да напреженията сами точни както ги дават в срвизния дукомент
Но са колебливи.
Проблема с вертикалното распъване е решен
Остава проблема с дишането на картината
Каде да гледам от тук на татък
http://www.alice-dsl.net/spritzer/pdf/Grundig-016_8000.PDF |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dinko Опитен потребител


Регистриран на: 28 Ное 2005 Мнения: 603 Местожителство: СОФИЯ - СЛИВЕН
|
Пуснато на: Чет Фев 07, 2008 19:56 Заглавие: |
|
|
Провери си кондензатора на 300те волта и този на емитер колектор на краиния . _________________ 0882 077 996 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 10, 2008 12:48 Заглавие: |
|
|
| Bengata написа: | Остава проблема с дишането на картината
Каде да гледам от тук на татък | За да работи нормално веригата за стабилизация на хор. и верт. размер, напр. на 50кр. на TDA8374 трябва да се движи от 1,2 до 2,8 волта. При 3,9 волта сработва защитата. Трябва да провериш елементите от извод А на ТХО-то - през CT57005 - до 50кр. на TDA8374. Това има смисъл oбаче, ако вече си решил проблема с ТХО-то и със захранването. Поне досега не става ясно дали е така: | Bengata написа: | | Toва е новото ТХО 29201-031.62 не е ново както сам написал по горе свалих го от същото по номер шаси което беше спукано и с прекъснати писти. | След като новото ТХО не е ново, сигурен ли си че е редовно и че не е със същия дефект като старото? | Bengata написа: | Да напреженията сами точни както ги дават в срвизния дукомент
Но са колебливи. | Какви са тези напрежения, които хем са точни, хем са колебливи? Последно какви са? Точни или колебливи?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 11, 2008 10:33 Заглавие: |
|
|
| Извинете ме за каъсния отговор вече всичко е наред.Телевизора работи и вече е подарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Фев 11, 2008 11:34 Заглавие: |
|
|
| Bengata написа: | | Извинете ме за каъсния отговор вече всичко е наред.Телевизора работи и вече е подарен. |
Хубаво е да пишеш и как си отстранил проблема.
 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bengata Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2008 Мнения: 663 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 11, 2008 12:13 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Bengata написа: | | Извинете ме за каъсния отговор вече всичко е наред.Телевизора работи и вече е подарен. |
Хубаво е да пишеш и как си отстранил проблема.
 |
Следвах съвета на | dinko написа: | | Провери си кондензатора на 300те волта и този на емитер колектор на краиния . |
просто смених кондензаторите с нови |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|