| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 18:18 Заглавие: ELITE 29EF81 -захранването завишава (търся и схема) |
|
|
Здравейте, търся схема и най вече на захранващият блок за този телевизор, шасито по всяка вероятност е HD9361C с cpu TDA9351PS/N3/3 има и лепенка върху схемата с надпис NTDA9351C315AG.
Проблема се състои в това че като поработи известно време напреженията на захранването 110v. и 25v. се завишават до нива кондезаторите да гърмят.След смяна със нови телевизора заработва нормално.Клиента сиго взема и следващата седмица идва отново със същият проблем.
Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 19:29 Заглавие: |
|
|
| Това захранване с какво е направено? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 19:32 Заглавие: |
|
|
| zapad написа: | | Това захранване с какво е направено? |
С трите транзистора. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 19:54 Заглавие: |
|
|
| да със три транзистора , трябва да има причина за тая аномалия.На платката пише 110v. а в работен и стенбай режим поддържа 137v. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 20:38 Заглавие: |
|
|
| имаш поща |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:19 Заглавие: |
|
|
10uf/50v -смени ли го?
Трябва да има такова С.
Последната промяна е направена от takiev на Чет Фев 14, 2008 12:09; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:30 Заглавие: |
|
|
| takiev написа: | 10mf/50v -смени ли го?
Трябва да има такова С. |
Не, в захранването няма нито един електролитен кондензатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:33 Заглавие: |
|
|
| takiev написа: | | Трябва да има такова С. |
Нема начин да нема такова С  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:34 Заглавие: |
|
|
zapad , благодаря утре ще разгледам защо са завишени толкова само някои напрежения.
Последната промяна е направена от Rusev на Сря Фев 13, 2008 21:37; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:34 Заглавие: |
|
|
| Rusev написа: | | да със три транзистора , трябва да има причина за тая аномалия.На платката пише 110v. а в работен и стенбай режим поддържа 137v. | Оптрона и двата транзистора около него някой ще ги сменили Незнам защо не си потърсил причината за дефекта а само си сменил кондензаторите Задръж го при теб докато го оправиш защото съм имал случаи при вдигане на напреженията да сменям една шепа електролити ,процесор и краино стъпало на звука на това шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|