| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 17:22 Заглавие: |
|
|
| вертикалното си има импулси на изхода-за всеки случай и го смених-не е от него откачах и всички вторични напрежения на тхо,въпреки че за 2 секунди работа са нормални.явно се включва защитата и трябва да я елиминирам за да видя проблема но нямам информация за шасито |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 17:26 Заглавие: |
|
|
| ivan76 написа: | | ако има схема би било добре |
Схема си има във файлообменника плюс в руския монитор още 2 схеми,ама няма кой да провери... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 17:37 Заглавие: |
|
|
не ме мързи да проверя, просто явно бъркам някъде при търсенето -още отначало писах че търсих но не открих нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 17:41 Заглавие: |
|
|
| Честотата на редовете има ли възможност да я измерите, да не е там проблема например от кварц, кондензатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 17:44 Заглавие: |
|
|
| меря с осцилоскопа импулсите на базата на крайния транзистор-64микросекунди--точно колкото трябва да е според мен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Фев 15, 2008 9:30 Заглавие: |
|
|
| Не зная до къде си стигнал,но провери на 36кр. какво имаш при при старта и след това.Да не ти сработва защита по Xray.За проба може да опиташ да разпоиш 36кр. от платката и внимателно с един проводник да го дадеш на маса.Така ще елиминираш защитата и нещата може да станат по ясни.Имал съм подобни проблеми на шаси KS1 и това ми е помагало.Всичко казано има смисъл,ако нивото на 36пин ти е високо.Пуснах ти и сервизното на пощата .Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пет Фев 15, 2008 16:09 Заглавие: |
|
|
| благодаря за сервизното и информацията утре ще го пдхвана пак и ще пиша за резултата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Съб Фев 16, 2008 10:19 Заглавие: |
|
|
на 36 крак има2.5волта -когато е разпоен и даден на наса ефекта е същия мисля че работата клони към процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 17, 2008 12:03 Заглавие: |
|
|
| ivan76 написа: | на 36 крак има2.5волта -когато е разпоен и даден на наса ефекта е същия | Защитата на 36кр. сработва при 3,9 волта.
Провери веригата на бързодействащата защита FLASH на 34кр., която при 6V също спира хор. импулс: капацитивния делител CR404-405, R414, DZ402, 34кр. FBISO. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|