| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 22:56 Заглавие: Инфраред приемник за TV Panasonic TC-21B3E |
|
|
| Колеги, става въпрос за онези корекомски телевизори, които използват различен код за инфраред импулсите. Не тръгват с друго око. Досега съм възстановявал оригиналните приемници. Потича киселината от кондензаторите, която пък разяжда пътеките по платката на приемника. Сега обаче имам един такъв за ремонт на който пътеките на платката са тотално разядени и приемника не подлежи на възстановяване. Имате ли идея какъв друг приемник мога да му сложа и евентуално с каква доработка? Оригиналните приемници отдавна свършиха на всички места където ги имаше........... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 23:04 Заглавие: |
|
|
Ако не си намериш от някое видео което е по добрия вариянт пиши да ти пратя схема с едно транзисторче и едно резистисторче с което се прави преработката.при теб с коя схема е?? _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 23:49 Заглавие: |
|
|
Tokio, от моя гледна точка (това го подчертавам) този тип телевизори също "вървят" с два типа IR приемници. Едните да ги наречем с "резонансен" усилвател и демудолатор (доста добре настроен към резонансната честота) и вторите със сравнително широколентов интегриран фотоприемник (който обаче е с инверсен изход!). В твоя случай вероятно става дума все пак за първия (по моята класификация )тип, но нищо не пречи да пробваш с някой от типа TSOP (по-широколентов ) с едно инверторче на изхода му. а честоти 38-40 kHz.
Ако това не е случая, може да пренебрегнеш разсъжденията ми.
PS. Нещата са получени. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 8:19 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | | Мисля че вече го писахме. Сложи някъкъв + инвертор с 1 транзистор. | Само да допълня обърни внимание че ширмования кабел е +5В, а активния е обикновен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 11:22 Заглавие: |
|
|
| galov_p написа: | | Ако не си намериш от някое видео което е по добрия вариянт пиши да ти пратя схема с едно транзисторче и едно резистисторче с което се прави преработката.при теб с коя схема е?? |
Нямам приемник от видео, значи остана втория вариант, да ми изпратиш схемата на инвертора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 12:59 Заглавие: |
|
|
| galov_p написа: | | Ако не си намериш от някое видео което е по добрия вариянт пиши да ти пратя схема с едно транзисторче и едно резистисторче с което се прави преработката.при теб с коя схема е?? |
От какъв модел видео приемника ще стане на този телевизор? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 14:15 Заглавие: |
|
|
| Много пъти правено със +инвентор.Транзистор, резистор1к. на база и ще си тръгне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 16:27 Заглавие: |
|
|
Някои от старите панасоници са с такива точно модел на видео не мога да ти кажа на не е лошо ако имаш нещо за части да погледнеш.  _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Gena Опитен потребител

Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 553 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 18:50 Заглавие: |
|
|
Tokio,
Намерих схеми и нещо по твоя проблем, но е на полски и за модел TC-21B3EE. Доколкото разбрах някъде към края се описва нещо за инфрачервен приемник или предавател. Шасито на тази модификация е M15M.
Със същото дистанционно като TC-21B3E имат и моделите TC-21B4PXC, TC-2171EE (L3RTE).
Всичко е в пощата ти вече!
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|