| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Пет Фев 15, 2008 23:16 Заглавие: |
|
|
На скоро(3-4)месеца, ремонтирах 14" ТВ, не помня марка със същия симптом. Проблем: прекъснал кондензатор 2.2мф 100В не-полярен близо до ТХО-то  _________________ тел. 0898736424 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Съб Фев 16, 2008 1:20 Заглавие: |
|
|
Бърза промяна на яркостта от много светло с обратен ход до тъмно,но губи само яркостта (цвета остава).
Напреженията на G2 и катодите плуват в съвсем малки граници 1-2волта.
За пробиви в цокъла на кинескопа оглеждах подробно,не мисля че това е проблема.Съединители към платката на кинескопа няма,лентовите кабели са направо споени,и съм ги презапоил.
Лошото е,че докато меря и оглеждам телевизора загрява и ефекта намалява,понякога до пълно изчезване-нормална картина.
В момента работя по АБЛ-а,дано там излезе нещо...
Благодаря за идеите! _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..."
Последната промяна е направена от Ангел на Съб Фев 16, 2008 1:31; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Фев 16, 2008 1:24 Заглавие: |
|
|
R с пром. стойност около TDA6107? А нейните напрежения как са? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 16, 2008 13:10 Заглавие: |
|
|
Огледай за спойки покрай големия чип.Много хубаво,с лупа,като трябва...Лично мене ме съмнява да е до самия чип. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 17, 2008 12:34 Заглавие: |
|
|
Провери веригата от 5кр. на TDA6107, R8011, CV035, RV013, 50кр./Icutoff | Ангел написа: | | В момента работя по АБЛ-а,дано там излезе нещо... | АBL-a се разделя на две вериги: EHT и BCL. Обърни внимание на втората верига BCL към 49кр. на TDA9554. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 15:58 Заглавие: |
|
|
Колеги чак сега подхванах пак Томсъна,защото временно се беше закрепил някакси,и работеше.
На 50кр на TDA9554 (Icutoff) има резистор 10к.Смених го-не помага.Открих,че без него телевизора работи нормално.
Смених и кондензаторите във веригата-без успех...
Никак не ми харесва като вариант,но съм склонен да го оставя без веригата Icutoff,защото не виждам какво друго да му сменям.
Вашето мнение? _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 16:09 Заглавие: |
|
|
| За проба -друг кинескоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 16:13 Заглавие: |
|
|
| пробвай и с дуга tda6707 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ангел Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 681 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 16:17 Заглавие: |
|
|
и чипа и кинескопа съм ги елиминирал като заподозрени
в началото на темата описах какво съм направил дотук  _________________ "Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 16:33 Заглавие: |
|
|
| като махнеш 10к от 50 , провери мени ли се напрежението на 5краче на тда6707 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|