| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 14:39 Заглавие: |
|
|
Сега ми остана малко време да го погледна. Та положението е следното - на закачена лампа между B+ и извода на ТХО-то - гадното пищене го няма, осцилограмата на крачето на тхо-то е микс от синусуиди, осцилограмата на В+ - черта. В работен режим остава около 5-6 секунди и минава в дежурен.
Пробвах и друго - лампата закачих между ТХО-то и колектора на транзистора. Пищенето пак изчезна, нормален фонов шум от работата на ТХО-то но силно занижени вторични напрежения около 3. Пада в/у лампата е около 40В /100 ватова/. Така работи доста време, не се връща в дежурен режим, не загрява транзистора но и нищо не се вижда на екрана
Да вържа ли изправно ТХО с две жици за проба или няма смисъл?
В+ ми е 115В, по схема го дават 105 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 14:57 Заглавие: |
|
|
| Така както си го вързал по първия начин ,запояваш един кондензатор 2,2 микрофарада единия на маса ,другия допираш на връзката между лампата и ТХО и гледаш интензитета на светене на лампата,ако не се променя ,за коша е.Явно не си на ти с осцилоскопа.С осцилоскопа се сравняват осцилограмите от двете страни на намотката на Тхо ,а не от двете страни на лампата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 14:58 Заглавие: |
|
|
| Докато чакаш отговори - може да направиш пробата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 15:41 Заглавие: |
|
|
Да, мързела да чакаш някой друг да ти свърши работата не е на хубаво...
Та пробвах - вързах едно ТХО от монитор че съм сигурен в него, закачих и масата на вторичните, запуснах - чува си се нормално като работи ТХО-то, ТВ-то след няколко секунди отново се връща в дежурен, явно си следи напрежение от вторичното на ТХО-то.
Сега какво да разкачам неговото за някакъв вид проба или директно в коша?
Сега забелязах че има и обратна връзка от вторична намотка на ТХО-то към драйверното му стъпало явно пробата с друго ТХО не е много правилна? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 16:01 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш електронско захранване подай му променливо от вторичната намотка на 130 (преди диода) ,като предварително си натоварил с лампа и включил ,и ако лампата угасне ,с чисто сърце в коша. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 16:51 Заглавие: |
|
|
| Здравейте!Крайният транзистор оригиналният ли е?Драйверните може и да не са наред въпреки че мултимерът ги отчита като здрави.Няколко пъти се е случвало NPN транзисторът да ми вади душата.И освен двата които сте сменили трябва да има още 2 кондензатора за смяна.Схемата на 5BSA която имам е ужасна и гледам на 5BS та не съм сигурен дали и те бяха по 220 но са на захранването +/- 10в.Разбира се може и ТХО да излезе но ми се вижда малко вероятно,най често проблемът е друг. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Съб Фев 23, 2008 8:43 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | | Темата се е запътила към говорилнята . . . . . . |
Съжелявам
Донесоха ми шаси от същия Sharp, току що прехвърлих ТХО-то, ТВ-то работи нормално. Все не ми се вярваше да си е заминало ТХО-то но явно понякога така става.
Благодаря на всички помогнали със съвети! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|