| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivod Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2006 Мнения: 40 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 16:59 Заглавие: PHILIPS GR1 AX - Захранване |
|
|
| Здравейте! Този PHILIPS , е с процесор TMP47C434, TDA8305,TDA3565 и захранване с BUK444. Проблема е в захранването, няма товар от ТХО и тиристора 6641 не е отпушен. Вместо 95V са 7,5V при работещ режим транзистора 7631(BC558) е запушен т.e. не подава подава положително напрежение стопиращо генерацийте на захранването при STBY към транзистора 7614(BF487). Този транзистор 7614 при нормална работа трябва да има на базата -6,5V, а те са -0,3V. Транзистора 7610(BUK444) получава 300V на дрейна. Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 17:13 Заглавие: |
|
|
Премери фуз-резистора на сорса на мощния транзистор.
Ценера на 15волта-6613 го откачи,ако тръгне така-го смени.
На базата на 7631 колко волта имаш?
Процесора захранен ли е? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivod Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2006 Мнения: 40 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 17:28 Заглавие: |
|
|
| На базата на 7631 имам 4,9V точно толкова колкото и на емитера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 17:33 Заглавие: |
|
|
| Проца е захранен.Виж пак високоомните в гейта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 17:33 Заглавие: |
|
|
Така и не каза фуз-резистора 3680 дето седи на сорса здрав ли е или не е здрав.
Ценера 6613 като го откачиш кво става? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivod Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2006 Мнения: 40 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 17:46 Заглавие: |
|
|
| Фус резистора в сорса вчера го проверих и е здрав 1ом.Ценера ще го откача утре когато отида в сезвиза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 20:09 Заглавие: |
|
|
| Не вземай мнението ми в предвид,защото може да греша относно шасито.Но ако е това за което си мисля то ,вдигни Колектора на BUT-та и ако имаш 95v - ТХО- то в коша.А тиристора дето си писал , аз си мисля че може и без него . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 21:00 Заглавие: |
|
|
Да,без тиристора може по принцип.Предполага се че питащия преди да пита и да спомене че
| Цитат: | | Проблема е в захранването, няма товар от ТХО |
преди това е разкачил захранването към редовата и е проверил че пак ги няма 95В.Щото ако не е-всичкото писане дето го изписах отиде по дяволите и работата е от ясна, по-ясна...
Между другото не е нужно да го товари захранването-просто да пусне и да види изкарва ли 95В,ако и така не изкарва-назад към захранването си е проблема.
А иначе може да го натовари и с крушка,ама трябва първо да го пусне без крушка и после след като веднъж тръгне захранването,тогава да боцне крушката,щото инак сработва защитата. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 22:45 Заглавие: |
|
|
Гн.Божилов .Сигорно се изказах не подготвен , но като се замисля този тел. ако има действително проблем със захранването няма да има не 7v a 0v на изхода и др. проблеми.Аз изхождам от моята си практика. Нищо не е написано на празно, та нали тук се ражда истината.А вашето мнение по всяка тема от форума е заслужило уважението ми, и около него се формират положителните резултати.
Та в този те-р на мастото на 9v не е споменато колко v-има,нека продължава темата , и никой да не се ангажира с мнението ми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 8:08 Заглавие: |
|
|
Колко волта имаш на катода на 6613 ?Напиши колко волта имаш на всички захранвания в студената част.Не пишеш дали са сменени електролитите особено този на 95в.
Стоиле изобщо не си се изказал неподготвен,всеки има виждане по даден въпрос по различен начин.Ако питащите пишат подробно всичко няма да става така.Това важи и за мен де.Примерно при ситуация като тази:
1.=95в
2.=5в
3.=10в....................ще е много по лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|