| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 21, 2008 3:15 Заглавие: |
|
|
| Expressel написа: | | Като вдигна скриина има обратен ход, вертикалното и хор. работят, но няма инфо за ток на лъча от ргб усилвателите. | Провери кондензаторите около вертикалното и виж дали през С406 постъпват импулсите Vprot на 11кр. на DDP3310. Ако не дойдат няколко импулса или ако не им хареса амплитудата се гаси RGB-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Фев 21, 2008 9:42 Заглавие: |
|
|
Припой това което е със червените стрелки във аттачмента. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Expressel Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2005 Мнения: 215 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Фев 21, 2008 13:31 Заглавие: |
|
|
Припоих ги - няма ефект, но май с C406 ще имам успех.За сега е навън да се охлади , след 1-2 часа ще пиша за резултата.Във всички случаи Благодаря на всички взели отнощение по темата.
17.30 - старата песен, за жалост.Не тръгва и това е . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Фев 22, 2008 0:21 Заглавие: |
|
|
| Expressel написа: | | май с C406 ще имам успех. | Не става въпрос, че самият С406 е дефектен, а че през него DDP-то получава информация за работата на целия блок за вертикално отклонение. Например, ако DDP-то не хареса 10 импулса - спира RGB-то, а после за да го отпуши, трябва да хареса поне 40. Другите елементи(D402, D403, R409 и R410) в същата верига от ВО до 100Hz блок проверени ли са? Не разбрах какво е сменено или проверено около ВО и как изглеждат тези импулси когато има и когато няма образ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Expressel Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2005 Мнения: 215 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Фев 23, 2008 10:00 Заглавие: |
|
|
| Всичко по вертикалното (и къде ли още не) и около него, както и веригата от C 406 и елементите по веригата до 100 HZ блок е проверено.За сведение импулсите постъпваши на DDP-то от вертикалното нямат връзка с пускането на ТВ-то, т.е. то е ясно, че инфо за размера на вертикалното се взима от там при регулировка.Но факт е ,че ТВ-то се пуска и тръгва и при окъсен сигнал към маса.Неверотно но факт.Както и да е след дълга борба и помоща на всички тук - установих, че е виновен главният процесор, т.е. не може да ресетне правилно или на време цифровата част(100HZ).Когато ТВ-то не отпуши видеоусилвателите е достатъчно да се "пипне" (или към маса) ресета и всичко тръгва.След това всичко е ОК.Кварца 4 MHz, T6000C са сменени.Всички напрежения около проц. - проверени.Та въпроса е :как да ресетна повторно гл. процесор при всяко пускане на ТВ-то.Ако някой се сеща за лесен начин моля..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 23, 2008 20:17 Заглавие: |
|
|
Pin 11 – Vertical Protection Input VPROT
The vertical protection circuitry prevents the picture tube from burn-in in the event of a malfunction of the vertical deflection stage. If the peak-to-peak value of the vertical sawtooth signal is too small, the RGB output signals are blanked. | Expressel написа: | | За сведение импулсите постъпваши на DDP-то от вертикалното нямат връзка с пускането на ТВ-то, т.е. то е ясно, че инфо за размера на вертикалното се взима от там при регулировка.Но факт е ,че ТВ-то се пуска и тръгва и при окъсен сигнал към маса.Неверотно но факт. | Възможно е защитата да е изключена софтуерно. Tова не е добре за ТВ-то, но явно няма връзка с твоя проблем. | Expressel написа: | | установих, че е виновен главният процесор, т.е. не може да ресетне правилно или на време цифровата част(100HZ).Когато ТВ-то не отпуши видеоусилвателите е достатъчно да се "пипне" (или към маса) ресета и всичко тръгва. | Централния процесор се ресетва от 54кр. още на Sby. След това при включване от дист. трябва да направи RESET от 19кр. на MSP-то и на 100Hz блок. Виж тази верига дали е редовна, защото не е нормално да се прави втори RESET на ST-тo. Дай целия надпис на процесора. Схемите на това шаси са с много лошо качество и непълни, та ако някой има нещо по-добро - моля да даде линк или да прати. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Фев 23, 2008 22:29 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | Дай целия надпис на процесора. |
ST92R195B0/EPF e процесора на TV17
ST92R195A0/EPF е на TV9
Но нека все пак най-добре той да каже, щото може да има някаква модификация. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 21:12 Заглавие: stv1770 |
|
|
| Аз съм имал подобен проблем. При мен заботата на апарата силно се влияеше от околната температура. Проблемът се оказа в едно малко електролитно кондензаторче в захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Фев 24, 2008 22:04 Заглавие: Re: stv1770 |
|
|
| nepamami написа: | | Аз съм имал подобен проблем. При мен заботата на апарата силно се влияеше от околната температура. Проблемът се оказа в едно малко електролитно кондензаторче в захранването. |
E то в това захранване има само един електролит-този на захранването на TDA16846.Ако когато е темен захранването не е занижено-значи няма кво да дири повече там. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Expressel Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2005 Мнения: 215 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 10:42 Заглавие: |
|
|
ST92R195BO/EPF
24C32
W24512AS-25
MSP3400D
100Hz - 1 вариант |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|