| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 18:05 Заглавие: |
|
|
Махаш тиристора и при условие че ТХО е живо ТВ тръгва. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivod Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2006 Мнения: 40 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 20:47 Заглавие: |
|
|
| След като откачих ценера 6613 напрежението скочи на 95V на празен ход (без товар). Като му закачих 60W крушка пак падна на около 7V, същото стана и с нов ценер. После откачих крушката и включих крайното стъпало при откачен ценер, тогава се опита да вдигне високо и изгоря крайният транзистор. След като го смених и включих телевизора при откачен ценер 6613 той заработи. Като му сложих пак оригиналния ценер също заработва нормално.Междувременно му смених кондензатора 2542 който се беше съблякъл и променил. Благодаря, закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 20:57 Заглавие: |
|
|
| ivod написа: | | След като откачих ценера 6613 напрежението скочи на 95V на празен ход (без товар). Като му закачих 60W крушка пак падна на около 7V, същото стана и с нов ценер. После откачих крушката и включих крайното стъпало при откачен ценер, тогава се опита да вдигне високо и изгоря крайният транзистор. След като го смених и включих телевизора при откачен ценер 6613 той заработи. Като му сложих пак оригиналния ценер също заработва нормално.Междувременно му смених кондензатора 2542 който се беше съблякъл и променил. Благодаря, закривам темата. |
Чакай,чакай...
Нещо не стана ясно къв е бил проблема и как се е решил...
Кондензатора за който говориш е филтраж във вторичната верига на ТХО за 12те волта-и от него нито захранването може да ти не тръгва,нито може да имаш описаните проблеми. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 21:21 Заглавие: |
|
|
| А аз съм за това че проблема му е идвал точно от тези 12в,щото ако са ......ще музапали ТХО друг път. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 21:36 Заглавие: |
|
|
От този кондер ако окъси ще товари редовата и ще сработва защитата,същото се случва и ако товари ВО-чипа щото там филипс не го е оразмерил фуз-резистора,като хората и някой път не гори.
А на тоя и няма фуз-даже.
Но се предполага че в началото се е тествало и се е видяло че проблема е локализиран във захранване и че и без ТХО пак няма 95В.
Поне аз така разбрах от тая малко неразбрана тема.
| Цитат: | | Проблема е в захранването, няма товар от ТХО... |
Мене реално ми е все тая-въпроса е да се разбере,кво е било-да не се върне утре пак. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|