| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 12:03 Заглавие: PHILIPS GR1AX не заработва |
|
|
шасито е GR1AX. Старо и познато шаси ма нещо ядосва-та да споделя: При пускане 98в. излизат и стигат до колектора на крайният транзистор. Но 9те воплта от захранването са 5-6 на 7ми крак на TDA8305. Чипа за момент загенерира ,импулси излизат и от вторичната страна на ТХО и до там. Сменил съм небезизвестният кондензатор 2523 и съм шунтирал бубинката преди него/2550/. Сменил сум кондезаторите във веригата на 9те волта също и дефлекшъна 8305. Вярно схема още не съм извадил но ако имате готов отговор моля Май веднъж нещо такова ми утрепа два дена и пак не знам как тръгна  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 12:19 Заглавие: |
|
|
Провери фус-резисторите на веригата 12V, които излизат от ТХО _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 12:36 Заглавие: |
|
|
| фусовете здрави.Ще вадя схема... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 13:06 Заглавие: |
|
|
| Подай от вьншен изсточник 9 волта на TDA8305.и виж дали имаш генерации. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 13:11 Заглавие: |
|
|
Двата драйверни транзистора 7521 7523 що ги не смениш направо за пробата,че те понякога се опичат, а на мерене уж са здрави....Премери и диода 6523 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 13:27 Заглавие: |
|
|
| смених драиверите,премерих диода и пак при пускане ВУБ и генерации вече няма ще храня външно 8305 и ще пиша |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 15:29 Заглавие: |
|
|
| 12v от ТХО то там е проблема 9в са само за първоначалниюо запускане.Смени 2542 с нов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 19:32 Заглавие: |
|
|
| Дай резистора 3635 преди диода за изправителя на 9волта скоро имах такъв случай.Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 19:51 Заглавие: |
|
|
| А може и ТХО |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivod Нов потребител

Регистриран на: 25 Мар 2006 Мнения: 40 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 21:56 Заглавие: |
|
|
| Имах случай с товар в 9V дефектна схема в крайно стъпало звук. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|