| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dombi_r Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 36 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:42 Заглавие: |
|
|
| Благодаря! Утре ще поработя в/у него и ще пиша за резултат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 22:56 Заглавие: |
|
|
Що да съм се олял бе Мармот!Този кондер се бута в краен случай а неговия не е такъв!После ще пише теми -през два дена ми гори транзистора на хоризонтала!Според мене само с добавяне на бубинка ще си реши проблема -пък от сервизното мисля че можеше само да позиционира по хоризонтал
Модерирано от RC
borko 30, айде поспри се малко и използвай времето за запознаване с материалната част не само по тази тема, моля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 23:01 Заглавие: |
|
|
Айде стига са се писали 2 страници за неща дето се разбират с 2 думи.
Поглежда се схема или как е изпълнено стъпалото за ХО и се разбира за секунди.
Ако има диоден модулатор и EW-корекция-значи се регулира.
Ако няма-значи не се регулира...Просто и ясно.Без EW в случая с кво ще регулира?С пръстът може би?
В случая най-вероятно като гледам размера-нема...
Да си търси повреда човека или да корегира елементите.
С кое е по-добре да се регулира хоризонталиня размер и с кое-по-в краен случай също е писано.
Да резюмирам
-бобина последователно на ОС
Ако не става
-кондензатора последователно на ОС в приемливи граници
Ако и така не ще-
-обратноходовя кондер в колектора.
А позиционирането по хоризонтала няма нищо общо. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 23:06 Заглавие: |
|
|
| Тоз пролукс съм почти да не казвам напълно сигурен че няма за регулиране от дъното!Ма ади повече няма да пиша по темата че RC се нервира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 23:15 Заглавие: |
|
|
Никъде не се написа с Колко е увеличен хор.размер?!
А това е важно за по-следващите стъпки за неговата корекция.
Примерно символът К1 на БНТ къде се намира (вижда ли се ,крие ли се ,отрязана част от него ли е ??;още по-добре на изпитв.таблица-
определен брой "кутийки" колко от тях се виждат?
Мисля, че от това зависи решението да се прави корекция
с +В,с демпващия или тангенсовия кондензатори.
Всичко това при условие , че няма повреда.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 23:21 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | Тоз пролукс съм почти да не казвам напълно сигурен че няма за регулиране от дъното!Ма ади повече няма да пиша по темата че RC се нервира. | Какво няма регулиране на "дъното"? На хоризонталния размер ли? Ако е за него няма регулиране даже и в BIOS-a. А по-темата мисля си че е най-добре да се открие причината за увеличения хоризонтален размер.А не да се слагат бубини,кондензатори и т.н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dombi_r Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 36 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 11:41 Заглавие: |
|
|
| С бубинката стана перфектно! Няма да се занимавам повече,достатъчно време загубих и на вас и на себе си! Благодаря на всички!! P.S. Не можах да влезна в сервизния режим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 21:33 Заглавие: |
|
|
Перфектно ще стане я ама не слушаш ,че и ме гълчаха колегите дето все това ти казвах!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 21:44 Заглавие: |
|
|
Темата считам че е приключила,нали така?
В такъв случай я заключвам да не вземе да се разрази поредния лаф-мохабет из нея.
Просто този раздел е такъв че не е желателно.
Че напоследък форума имам усещането че е станал,като конгрес на БКП-говори се много,но казаното и същественото е малко...
Ако някой смята че трябва да бъде отключена-да ми драсне на лични. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|